В Україні змінилися правила переміщення дітей через українські КПВВ на адмінкордоні з Кримом

Новини

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (Постанова №619 від 22 серпня 2018 р.).

Дія Правил поширюється також на перетин ліній розмежування з тимчасово окупованими територіями, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську правозахисну групу.

Виїзд на тимчасово окуповану територію України – Автономну Республіку Крим громадян, які не досягнули 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або інших уповноважених осіб, згідно з внесеними змінами, може здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, якщо у нього є заборгованість по сплаті аліментів.

Супроводжуючий дитини батько повинен пред’явити довідку про наявність заборгованості іншим батьком, сукупний розмір якої повинен перевищувати суму відповідних платежів за чотири місяці.

Крім того, одному з батьків, який проживає з дитиною, законодавством надано право без отримання нотаріально засвідченої згоди другого з батьків самостійно вирішувати питання про тимчасове виїзді дитини з контрольованої території України на термін до одного місяця.

Для цього необхідно пред’явити завірене рішення суду або органу опіки та піклування або їх копій, в якому визначено місце проживання дитини з одним з батьків.

У разі зловживання правом на тимчасовий (до одного місяця) виїзд дитини той з батьків, який проживає з дитиною, обмежується в праві на виїзд з дитиною на рік з дня накладення адміністративного стягнення, крім випадку, коли є нотаріально завірена згода на виїзд дитини другого з батьків.