В Києві спустили на воду перший десантно-штурмовий катер «Кентавр» для ВМСУ

В Києві у п’ятницю, 14 вересня, на суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському» спустили на воду перший десантно-штурмовий катер типу «Кентавр», збудований для ВМС ЗС України.

Фото: Facebook ВМС ЗС України

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-центру Командування ВМСУ.

«14 вересня у Києві відбувся урочистий спуск на воду головного з нової серії десантно-штурмових катерів проекту 58503 («Кентавр»), побудованих на Київському суднобудівному заводі ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України. Даний проект має ряд відмінностей від аналогічних у даному класі катерів, зокрема швидкість понад 40 вузлів (74 км/год – ред.), бронювання, можливість перевезення морського десанту та його висадку через носову апарель, а також наявність реактивної системи залпового вогню і бойових модулів», – йдеться у повідомленні.

Фото: rnbo.gov.ua

У церемонії спуску катера взяли участь Секретар РНБО України Олександр Турчинов, міністр оборони України Степан Полторак, командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко, керівництво та працівники підприємства.

Міністр оборони України Степан Полторак і Командущій ВМСУ Ігор Воронченко Фото: Facebook ВМС ЗС України

«В умовах нарощування військово-морської присутності Російської Федерації, зокрема в Азовському морі, особливо гострою для нас є потреба в малих, високо маневрених та добре оснащених кораблях та катерах. Спуск на воду нових бойових одиниць для Військово-Морських Сил ЗС України поступово стає вже буденною плановою подією», – наголосив Воронченко.

Фото: Facebook ВМС ЗС України

Командувач ВМСУ зазначив, що в найближчій перспективі від національної промисловості для українських ВМС очікується надходження сучасних ракетних катерів, які будуть здатні нести новітню ракетну зброю українського виробництва, що дозволить наростити сили оборони України з морського напрямку.

Команда катеру Фото: Facebook ВМС ЗС України

«Командиром першого десантно-штурмового катера стане старший лейтенант Сергій Одинець. Офіцер Військово-Морських Сил ЗС України в 2014 році, будучи курсантом 3-го курсу Академії ВМС ім. П.С. Нахімова, не зрадив Військовій присязі на вірність Українському народові, вийшов на материкову Україну й продовжив навчання у військово-морському навчальному закладі. Після випуску продовжив службу в бригаді надводних кораблів національного флоту», – зазначили в прес-центрі.

Як повідомляє Український міліарний портал, десантно-штурмові катери проекту 58181 (шифр «Кентавр») створені в дослідно-проектному центрі кораблебудування в Миколаєві на базі малих броньованих артилерійських катерів проекту 58155 «Гюрза-М». Вони призначені для несення патрульної служби на річках і прибережних морських акваторіях, доставки та висадки десантів.

Фото: mil.in.ua

Короткі технічні характеристики катерів: водотоннажність – 47 тонн (повна); довжина, найбільша – 24,3 м; ширина – 4,8 м (найбільша); осадка – 1,0 м (максимальна); автономність – 5 діб; екіпаж – 5 осіб; максимальна швидкість – до 50 вузлів (93 км/год); дальність плавання – не менше 500 миль (при швидкості 11 вузлів); десантомісткість – до 32 осіб.

Варіант озброєння для ВМС ЗС України передбачає встановлення: двох пускових установок 80-мм реактивної системи залпового вогню; двох бойових модулів з кулеметами калібром 12,7 мм та 40 мм гранатометом; систему для димових завіс.

Як повідомлялося, 28 грудня 2016 року в Києві на ПАТ «Завод «Ленінська кузня» (зараз ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському») пройшла церемонія закладки двох десантних катерів типу «Кентавр» для Військово-Морських Сил України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine