Міноборони РФ незаконно вилучило в Севастополі 27 гектарів землі під аеродром «Бельбек»

Новини
Російські винищувачі на аеродромі «Бельбек», 4 червня 2016 р Фото: Владимир Смирнов / GettyImages.com

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу підписав наказ про вилучення 27,3 гектарів землі в окупованому Севастополі для розвитку військового аеродрому «Бельбек».

Документ опублікований на сайті «уряду» міста, передає Центр журналістських розслідувань.

«З метою будівництва (реконструкції) військового об’єкта – аеродрому «Бельбек» Збройних cил України, розташованого за адресою: Севастополь, Нахімовський район, – вилучити для потреб Російської Федерації земельні ділянки загальною площею 273 447 кв. м», – йдеться в наказі.

Всього в додатку вказано 24 ділянки, які входили в ЗАТ «Софії Перовської» – колишній радгосп.

Як уточнюється, витрати по відшкодуванню коштів за земельні ділянки повинні бути передбачені в державному контракті на виконання робіт з будівництва аеродрому.

Аеропорт «Бельбек», розташований на північному заході Севастополя, обслуговує літаки Повітряно-космічних сил Росії. Планується, що після модернізації він буде приймати і цивільні рейси.

«Бельбек» є аеродромом спільного базування на якому з 1990-х років була розташована 204 бригада тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України, а також виконувалися цивільні рейси з перевезення пасажирів. З 2002 року «Аеропорт «Бельбек» отримав статус міжнародного.

Після анексії Криму Росією в 2014 році, аеродром «Бельбек» обслуговував виключно військово-повітряні сили РФ і цивільні рейси не здійснювалися. При цьому на його базі були розташовані два авіаційних полку ВПС РФ.