В Україні почали діяти нові правила паркування автомобілів

Новини
Фото: autocentre.ua

В Україні в четвер, 27 вересня, почали діяти нові правила паркування, які дозволяють муніципальним інспекторам виписувати штрафи і евакуювати припарковані автомобілі, які перешкоджають руху.

Закон №2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», який був оприлюднений в газеті Верховної Ради «Голос України» 31 березня 2018 року, набув чинності через 180 днів з дня опублікування, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання LB.ua.

Тепер інспектори з паркування нарівні з поліцейськими уповноважені складати адмінпротоколи і евакуювати автомобілі, якщо вони припарковані: на проїжджій частині в два і більше рядів; на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакаді; на мосту; на шляхопроводі або під ним; в тунелі; на пішохідному переході або ближче 10 м від нього по обидва боки; на перехрестях і ближче 10 м від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу; ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршруток; ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання; ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Після евакуації інспектор зобов’язаний повідомити про це в Національну поліцію із зазначенням часу і місця, куди був евакуйований автомобіль. Ця інформація буде розміщуватися також на сайті виконавчого органу місцевої ради.

Обставини, що послужили підставою для евакуації автомобіля, повинні бути обов’язково зафіксовані в режимі фотозйомки або відеозапису, а також у відповідному протоколі. Інформація про евакуацію повинна відразу ж передаватися на мобільний номер і електронну пошту власника автомобіля.

Інспектору з паркування забороняється приймати в якості плати за послуги парковки готівку. Якщо він візьме у водія гроші, – йому загрожує штраф від 850 до 1190 гривень.

Порушення правил паркування, в тому числі несплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування, тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги. Парковка в місцях, призначених для безкоштовного паркування, особами, які не мають відповідних пільг, тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості.

Постанова про адміністративне стягнення може виноситися без присутності порушника.

Копію постанови чи повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності за зафіксовані порушення будуть залишати на лобовому склі автомобіля.

21 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів». 28 березня 2018 року закон підписав президент України.