Пєсков заявив, що не знає про плани обміну Сенцова на утримуваних в США росіян

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков стверджує, що йому нічого не відомо про плани можливого обміну політв'язня, українського режисера Олега Сенцова, на засуджених в США громадян РФ Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, а також заарештовану росіянку Марію Бутіну.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков Фото: Коммерсантъ

Про це Пєсков заявив у понеділок, 1 жовтня, в ефірі радіо «Говорить Москва», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Ні. Нічого не відом», – сказав Пєсков, відповідаючи на питання про плани з обміну Сенцова.

Нагадаємо, видання «Новая газета» повідомило, що РФ може погодитися повернути в Україну незаконно засудженого українського політв’язня, режисера Олега Сенцова в обмін на передачу їй засуджених в США громадян РФ Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, а також росіянку Марію Бутіну, яка знаходиться в сПолучених Штатах під арештом.

Бізнесмен Віктор Бут був затриманий в 2008 році в Таїланді за запитом США, в 2012 році його засудили до 25 років в’язниці за торгівлю зброєю та підтримку терористичних груп. Костянтин Ярошенко був затриманий в Ліберії і екстрадований до США в 2010 році, де йому пред’явили звинувачення в контрабанді наркотиків і засудили до 20 років в’язниці. Марію Бутіниу заарештували в США в липні 2018 року по підозрою в роботі в якості іноземного агента без необхідної реєстрації, змові з метою роботи на іноземну державу і спробах «розвивати зв’язки з особами в США і проникати в організації, що мають вплив на американську політику».

Як повідомлялось, 14 серпня Олег Сенцов під час зустрічі в колонії з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан «предкритичним».

15 серпня експерти ООН закликали Росію негайно і без будь-яких умов звільнити Олега Сенцова. Вони підкреслили, що життя українського режисера в небезпеці і зажадали надати йому медичну допомогу.

21 серпня вимоги звільнити Сенцова в черговий раз озвучили США і Євросоюз. Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутереш стурбований станом здоров’я незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

Комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ відмовила Людмилі Сенцової, матері Олега Сенцова, в прийнятті до розгляду клопотання про помилування її сина.

18 версня Комісар ЄС з питань юстиції Вєра Юрова звернулася до міністра юстиції РФ Олександра Коновалова з закликом негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова.

28 вересня Олега Сенцова вивозили з колонії в Лабитнангі в міську лікарню для «обстеження», за результатами якого йому «проведена корекція лікування». Управління ФСВП РФ по Ямало-Ненецькому автономному округу опублікувало фотографію Сенцова під час обстеження. Українець на ній виглядає дуже худим і виснаженим.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine