В Харкові СБУ викрила голову держадміністрації одного з районів на співпраці з спецслужбами РФ

В Харкові співробітники СБУ викрили голову адміністрації Холодногірського району міста Максима Мусєєва на співпраці з російськими спецслужбами. Чиновник, якого ФСБ завербувала під час його перебування в окупованому Криму, зараз переховується на території Росії.

Голова Холодногірської райадміністрації Харкова Максим Мусєєв Фото: sq.com.ua

Про це повідомив на брифінгу в Києві заступник голови СБУ Віктор Кононенко, передає Центр журналістських розслідувань, з посиланням на інформацію прес-центру спецслужби.

Оперативники СБУ встановили, що посадовець у 2015 році під час перебування в тимчасово анексованому Криму був завербований представниками ФСБ для виконання завдань на шкоду державній безпеці України.

«Зустрічі з кураторами відбувалися як на території РФ, так і в третіх країнах», ‒ сказав Кононенко.

За його словами чиновник, який має допуск до державної таємниці, також активно використовував для спілкування з росіянами електронну пошту та видані кураторами засоби мобільного зв’язку із спеціальними додатками. Співробітники спецслужби задокументували, що райадміністрація під керівництвом зловмисника фактично саботувала Укази президента із забезпечення «черг» мобілізації на території району.

Крім того, за ініціативою посадовця у Харкові були створені «альтернативні» спілки ветеранів АТО. «Вони займались не допомогою ветеранам війни на сході, а вимаганням грошових коштів з підприємців міста», ‒ підкреслив Кононенко.

Через діяльність цих псевдоспілок також збиралась, систематизувалась та передавалась голові адміністрації інформація щодо особистих даних учасників антитерористичної операції. Він накопичував отриману інформацію на електронних пристроях для подальшої передачі спецслужбам РФ з використанням заздалегідь відпрацьованих каналів електронного зв’язку.

Фото: ssu.gov.ua

Під час слідчо-оперативних дій правоохоронці виявили та задокументували факт збору зловмисником для передачі російському куратору списків військовослужбовців, які брали участь в АТО. Згідно із висновком Державного експерта з питань таємниць зібрані посадовцем матеріали містять службову інформацію, передача якої спецслужбам РФ завдасть істотної шкоди державній безпеці Україні.

«Співробітники спецслужби у межах досудового розслідування також встановили факт наявності у чиновника подвійного громадянства. За сприяння ФСБ без наявних на те підстав зловмисник у лютому 2015 року користувався на тимчасово анексованій території АР Крим внутрішнім паспортом громадянина РФ. У квітні 2016 року цей паспорт був змінений Управлінням з питань міграції ГУ МВС Росії по м. Москва на інший, також посадовцю був виданий закордонний паспорт громадянина РФ та індивідуальний податковий номер», – зазначили в СБУ.

Наразі за результатами розслідування голові адміністрації оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Чиновника буде оголошено у розшук у зв’язку із тим, що він переховується на території РФ від органу досудового розслідування.

СБУ також перевіряє інших посадовців органів влади та місцевого самоврядування Харківського регіону, які можливо причетні до агентурної мережі спецслужб РФ, та протиправно отримали російські паспорти.

В СБУ не повідомили ім’я підозрюваного у держзраді чиновника. Як пише харківське видання STATUS QUO з посиланням на джерела у правоохоронних органах, мова йде про голову Холодногірської райадміністрації Харкова Максима Мусєєва.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine