Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Новини
Меморіал жертвам Голодомору-Геноциду 1932-1933 років в Україні у столиці США Вашингтоні Фото: president.gov.ua

Сенат США одностайно ухвалив резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу, вчиненим радянським урядом.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook посольство України в США, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу», – йдеться у повідомленні.

Як наголосили в диппредставництві, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

«Щиро вдячні Сенатові США та головним співавторам резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це історичної ваги рішення. Дана резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України в США, української громади Америки та друзів України в Сенаті США», – повідомили українські дипломати.

У посольстві також зазначили, що проект подібної резолюції був також затверджений Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання.

Як повідомлялося, 7 листопада 2015 року у Вашингтоні було урочисто відкрито та освячено меморіал жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

7 грудня 2016 року Верховна Рада України закликала демократичні країни визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу.