Кремль заявив про плани «захищати інтереси православних» в Україні

У Кремлі заявили, що будуть «захищати інтереси православних» в Україні в разі, якщо події «увійдуть в русло протиправних дій».

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Інтерфакс.

«У випадку, якщо країни, що розвиваються події увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, як Росія всюди захищає інтереси російських і російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив Путін, Росія захищає інтереси православних», – сказав він.

На питання, яким саме чином РФ буде захищати інтереси православних, Пєсков відповів: «Винятково політико-дипломатичним».

Коментуючи вчорашні рішення Константинопольського синоду, він також заявив, що в Кремлі «стурбовані тим, що планувалося зробити кроки, здатні внести розкол в православний світ».

11 жовтня представник Вселенського патріархату після засідання синоду в Стамбулі заявив, що патріарх Варфоломій продовжує процедуру надання томосу про автокефалію Української православної церкви.

Він підтвердив, що скасували анафему предстоятеля УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія, а також що Київська митрополія була передана Московської патріархії незаконно і тепер повернеться в ведення Константинополя.

В УПЦ МП, коментуючи рішення Константинопольського синоду, заявили, що можуть «розірвати спілкування» із Вселенським патріархатом, а на патріарха Варфоломія – накласти анафему.

У РПЦ заявили, що своїм рішенням Константинопольський синод «переходить червону межу і катастрофічно порушує єдність світового православ’я».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine