Порошенко ввів в дію указ РНБО про захист інтересів в Чорному, Азовському морях та на Донбасі

Президент Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 жовтня 2018 року «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці».

Про це йдеться в указі президента №320 від 12 жовтня, передає Центр журналістських розслідувань.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Контроль над його виконанням поклали на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

Зокрема, на засіданні РНБО говорилося, що Росія зловживає положеннями міжнародних договорів щодо співробітництва в акваторії Азовського моря і Керченській протоці.

Зазначалося, що дії РФ спрямовані на обмеження рибного промислу України.

Представники РФ розгорнули незаконну господарську діяльність та видобуток корисних копалин на окупованих територіях, у тому числі на шельфах Чорного і Азовського морів, і браконьєрський вилов морепродуктів в українській економічній зоні.

Також Росія створює військове угруповання поблизу українських кордонів і активізувала діяльність своїх спецслужб проти України.

За підсумками засідання, РНБО доручила Кабінету міністрів підготувати претензії України до Російської Федерації.

Розробити механізм взаємодії між держорганами і суб’єктами господарювання, які здійснюють рибогосподарську діяльність у морських водах України та відкритому морі.

Також рада прийняла чотири таємних невідкладних рішення.

Крім того Кабмін має місяць, щоб ухвалити рішення про внесення до Верховної Ради проектів законів про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України.

Також мають внести зміни до законів щодо захисту держкордону, зокрема стосовно способів залучення підрозділів Збройних Сил до посилення охорони.

Міністерство інфраструктури України протягом місяця має підготувати плани розвитку потенціалу морських портів України в Азовському морі і схему реагування на проблеми в лоцманського обслуговування українських та інших судів під час їх проходу через Керченську протоку.

При цьому значна частина рішення РНБО засекречена.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine