У Вінницькій області розбився винищувач Су-27УБ, загинули два пілоти

Новини
Винищувач Су-27УБ Повітряних Сил ЗС України (б/н 70), який зазнав катастрофи Фото: Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ

У Вінницькій області в ході багатонаціональних навчань «Clear Sky 2018» («Чисте небо 2018») у вівторок, 16 жовтня, розбився винищувач Су-27УБ Повітряних Сил Збройних Сил України. Загинули два пілоти, один з них – віськовослужбовець Повітряних Сил США. Військова прокуратура проводить досудове розслідування.

Авіакатастрофа сталася близько 17:00, повідомив Генеральний штаб ЗСУ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні, близько 17:00, в районі с. Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, під час виконання навчально-бойового польоту впав літак Повітряних Сил Збройних Сил України Су-27УБ. Із жалем повідомляємо, що, за інформацією пошуково-рятувальної групи, було виявлено тіла двох пілотів. Обставини інциденту з’ясовуються», – йдеться у повідомленні.

За даним фактом військова прокуратура Вінницького гарнізону внесла до ЄРДР відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 416 Кримінального кодексу України, (порушення правил польотів або підготовки до них). Проведення досудового розслідування доручено слідчим Управління національної поліції в Вінницькій області.

Як уточнює військова прокуратура Центрального регіону, близько 17:00 на території Вінницької області, неподалік селища Уланів Хмільницького району впав військовий винищувач Су-27УБ, бортовий номер 70, серійний – 96310424040. За інформацією з місця трагедії, обоє пілотів загинули.

Спочатку військова прокуратура повідомляла, що один з двох загиблих пілотів є військовослужбовцем Повітряних сил Нацгвардії США, однак потім видалила цю інформацію з повідомлення.

«За попередніми даними, літак ВПС України піднявся у повітря з аеродрому у Старокостянтинові та для виконання учбово-бойового вильоту в рамках військових навчань «Чисте небо-2018»», – зазначили у відомстві.

На місці події працює група військових прокурорів на чолі з військовим прокурором Вінницького гарнізону Центрального регіону України.

Разом з тим Командування ВПС США в Європі і Африці повідомляє, що в інцидент з літаком Су-27УБ, которій розбився під час навчань «Clear Sky 2018» був залучений військовослужбовець США.

«Ми бачили повідомлення, в яких говорилося про жертву з США, і можемо підтвердити, що в інцидент був залучений американський військовослужбовець», – йдеться в повідомленні.

Командування повідомляє, що в даний час проводиться розслідування інциденту, і обіцяє надати додаткову інформацію по мірі її надходження. У той же час не повідомляється, яке саме відношення до інциденту має американський військовослужбовець. У повідомленні не уточнюється і доля американського пілота.

Нагадаємо, з 8 по 19 жовтня в Україні над Вінницькою та Хмельницькою областями проходять багатонаціональні навчання «Clear Sky 2018» («Чисте небо 2018»), які покликані підвищити сумісність з військово-повітряними силами країн НАТО. У них беруть участь Бельгія, Великобританія, Данія, Естонія, Нідерланди, Польща, Румунія, США і Україна.