Кримські абітурієнти змушені приховувати, що збираються вступати до українських ВНЗ

Абітурієнти з окупованого Криму змушені приховувати, що збираються вступати до українських вишів. На це рішення впливає ряд факторів, пов'язаних з пропагандою і тиском, який чинить РФ на жителів півострова.

Фото: investigator.org.ua

Про це на презентації інформаційно-аналітичної доповіді «Освіта для Криму» заявила голова Центру громадянської освіти «Альменда» Валентина Потапова, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Ми виокремили три групи факторів, які впливають на вибір кримського випускника. І перший – фактор пропаганди та тиску. Ви прекрасно бачили, до чого призводить масова мілітаризація на півострові на прикладі Керченської трагедії. Відіграє свою роль і «мова ворожнечі» і «закони Ярової». Ці закони передбачають відповідальність з 14 років за розповсюдження літератури, інформації, яка пов’язана із «забороненими темами». І частина таких тем знаходиться в підручнику з історії України за 11 клас. Тобто, навіть наявність такого підручника може загрожувати кримінальною відповідальністю. Крім того, діти вимушені приховувати навіть від своїх однокласників, що вони планують вступати до українських вишів», – сказала Потапова.

Вона додала, що на рішення кримських абітурієнтів впливають також чинники, що пов’язані з формуванням міфів та страхів щодо української освіти.

«Вони всі бояться, що при перетині адміністративного кордону хлопців заберуть до армії, вони бояться, що не впораються з україномовною програмою. Також всередині Криму розповсюджується така думка, що українська освіта є неякісною і її не можна порівняти з російською освітою», – зазаначила Потапова.

Третя група факторів, на які звертають увагу кримські абітурієнти, – це чинники, що пов’язані з державною політикою України щодо реалізації їхніх освітніх прав.

Як зазначається у доповіді, абітурієнтів також непокоїть питання щодо нестачі інформації про вступну кампанію (більшість інформаційних ресурсів блокується на території Криму), питання гуртожитку, стипендії та усіх «логістичних» аспектів.

За даними міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, за результатами цьогорічної вступної кампанії до вищих навчальних закладів України через освітні центри «Донбас – Україна» та «Крим-Україна» вступило 1 749 студентів з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим, що на 13% більше, ніж у минулому році.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine