У Херсонській області на Чорним морем поблизу Криму проходять ракетні стрільби

Новини
Фото: Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ

В Херсонській області на полігоні «Ягорлик» 1 листопада стартували льотні випробування зенітних керованих ракет середньої і малої дальності. Пуски відбуваються в північно-західній частині акваторії Чорного моря на захід від окупованого Криму, в зв’язку з чим повітряний простір над цим районом був закритий для польотів, про що проінформовані МЗС Україні та відповідні відомства.

Про це повідомляє Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, передає Центр журналістських розслідувань.

«1-го листопада у Херсонській області на державному полігоні «Ягорлик» відбулись бойові стрільби зенітних ракетних підрозділів ЗРК С-300ПС, С-300ПТ Бук-М1, контрольні льотні випробування ракет до ЗРК С-125М1 та державні випробування модернізованого ЗРК Оса-АКМ», – йдеться у повідомленні.

Фото: Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ

Як зазначається, до проведення стрільб залучені екіпажі військової авіації, підрозділи зенітних ракетних, радіотехнічних військ, військ зв’язку та безпілотна авіація Повітряних Сил ЗСУ, а також підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗСУ.

Фото: Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ

З метою набуття бойового досвіду застосування зенітних ракетних систем, перевірки якості відновлених боєзапасів, у рамках проведення випробувань, бойові обслуги підрозділів відпрацьовують практичні завдання з бойовими (та імітованими) пусками зенітних керованих ракет по повітряним цілям-безпілотним літальним апаратам.

«Бойові стрільби проходять виключно у повітряному просторі України, над відкритим морем, з суворим дотриманням усіх норм міжнародного права», – вказали у Командуванні ПС.

Фото: Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ

Крім того наголошується, що у рамках підготовки до бойових стрільб уточнено розміри небезпечної зони виконання пусків в північно-західній частині акваторії Чорного моря, що повністю виключає будь які загрози, прораховані ризики та вжиті всі заходи безпеки для забезпечення проведення практичної фази випробувань, уточнена зона обмеження використання повітряного простору на тимчасовій основі (UKD-200 A,B,C). Окрім того, визначені час та висоти заборони використання повітряного простору. Поінформовано МЗС України та надані відповідні заявки і авіаційні сповіщення до Украероцентру.

Фото: Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ

«Будь-які спроби втручання та звинувачення української сторони у створенні загроз для населення та об’єктів інфраструктури в зоні виконання практичних пусків зенітних керованих ракет може здійснюватися виключно з метою провокації», – заявили у Командуванні ПС.

Як повідомлялось, з 1 по 4 листопада Україна перекрила повітряний простір над Чорним морем на захід від окупованого Криму у зв’язку з проведенням випробувань зенітних ракет середньої дальності у Херсонській області.

Нагадаємо, в кінці липня командування Повітряних сил ЗСУ повідомляло, що підрозділи зенітних ракетних військ Повітряних сил в 2018 році мають намір збільшити інтенсивність практичних тренувань і збільшити парк боєздатних зенітно-ракетних комплексів, щоб посилити протиповітряний щит України, в тому числі, використовуючи бойовий досвід, отриманий в ході бойових дій на Донбасі.