Суд у Києві заарештував на два місяці екс-голову Апеляційного суду Криму Чорнобука

Новини

В Голосіївському районному суді Києва відбувся розгляд клопотання прокуратури Автономної Республіки Крим про обрання запобіжного заходу колишньому голові Апеляційного суду АР Крим Валерію Чорнобуку: обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АРК, передає Центр журналістських розслідувань.

У прокуратурі нагадали, що Чорнобук підозрюється у вчиненні дій передбачених ч.1 ст.111 КК України (державна зрада). Стаття «державна зрада» не передбачає можливість внесення застави, тому Чорнобуку такої альтернативи не надали.

Слідство та процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні здійснює прокуратура АР Крим.

Чорнобук був затриманий о 10 годині ранку 3 листопада співробітниками спецпідрозділу СБУ та прокуратури АРК на вулиці Вітряні гори в Подільському районі Києва. 

Екс-голова Апеляційного суду АРК намагався змінити зовнішність – відпустив вуса та бороду.

Нагадаємо, Валерій Чорнобук на момент окупації Криму Росією очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю кореспонденту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук розповідав про сприяння переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ.

На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, а в липні указом президента Петра Порошенка був призначений на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.

У липні 2015 року прокуратура АРК за матеріалами, опублікованими Центром журналістських розслідувань, провела перевірку щодо Валерія Чорнобука і відкрила кримінальне провадження.

У березні 2016 року в інтерв’ю програмі «Слідство.інфо» Чорнобук розкаявся в скоєному в Криму і повідомив, що йде з судової системи і перейшов на роботу в міську раду м.Дніпро.

26 квітня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкрила відносно судді  Чорнобука дисциплінарне провадження. 

29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги судді.

11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцями його проживання і  роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. Сам Чорнобук зник.