Українська армія потрапила в ТОП-10 найсильніших в Європі

Новини

За військової потужності Україна посіла 29 місце в світовому рейтингу, а також виявилася на 10 місці списку найпотужніших армій європейських країн.

Проект Global Firepower визначив індекс сили (PowerIndex) армій світу, а видання «Business Insider» визначило серед них 25 найпотужніших армій Європи, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з даними Global Firepower, Україна піднялася на одну позицію в рейтингу країн з потужними арміями. У світовому рейтингу українську армію випередило військо Греції (28 позиція), а відразу після України в списку держав з найсильнішою армією виявилася Чехія (30 позиція).

Зазначено, що оборонний бюджет української армії на рівні 4,88 мільярдів доларів. При цьому згідно з інформацією Global Firepower, в Україні 1,1 мільйон військовослужбовців, 2214 бойових танків, 39 винищувачів. Всього на озброєнні української армії 240 літаків і 25 суден ВМС. Загальний індекс сили України становить 0,5383

Лідером світового рейтингу стали Сполучені Штати Америки, на другому місці опинилася Росія, третю позицію зайняв Китай. Завершують першу п’ятірку країн з найсильнішими арміями світу Індія і Франція.

На шостій позиції рейтингу опинилася Великобританія, а на сьомий – Південна Корея. Японія посіла восьме місце світового рейтингу, Туреччина стала дев’ятою. Завершила першу десятку держав з найсильнішими арміями в світі Німеччина.

Під час складання рейтингу кожну країну оцінювали за індивідуальними та колективними показниками, таким як географія, логістичні можливості країни, природні ресурси, промислові можливості. Крім того, враховувалася наявність у держави різноманітного озброєння і військових активів, розвиток країни та інше. Для визначення індексу сили значення оброблялися за допомогою внутрішньої формули, яка використовується для встановлення остаточного рейтингу в цьому році. Іноді використовуються офіційні або напівофіційні значення.