Три роки в’язниці: в Україні набув чинності закон про криміналізацію незаконного перетину кордону

Новини

10 листопада набув чинності закон щодо кримінальної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба, зазначаючи, що 9 листопада закон від 18 жовтня було опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України», передає Центр журналістських розслідувань.

«Це означає, що від сьогодні встановлюється кримінальна відповідальність за перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості», – зазначили в Держприкордонслужбі.

Там нагадали, що такі діяння каратимуться позбавленням волі на строк до трьох років.

Окрім того, за повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачається відповідальність у формі позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, а вчинення таких дій у поєднанні з насильством або застосуванням зброї – на строк від п’яти до восьми років.

У відомстві додали, що «адміністративна відповідальність, передбачена статтею 204-1 КУпАП, щодо незаконного перетинання державного кордону України «звичайними» мігрантами чи порушниками залишається».

18 жовтня Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність для силовиків країни-агресора за незаконний перетин державного кордону України.

7 листопада закон підписав президент.