Українці вважають корупцію серйозною проблемою, яка вплине на вибори президента – соцопитування

Понад 90% українців вважають корупцію серйозною проблемою України, причому 61% громадян переконані у тому, що це – найсерйозніша проблема, яка заважає розвитку країни. Тема боротьби з корупцією матиме серйозний вплив на майбутні президентські вибори.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«91% громадян вважає корупцію серйозною проблемою України, причому 61% опитаних переконані у тому, що це – найбільш серйозна проблема, яка заважає розвитку країни. Лише 4% опитаних визнають, що проблема корупції існує, але вона не надто серйозна, а надуманою цю проблему вважають 0,5%. За рік, порівняно з 2017 роком, усвідомлення серйозності проблеми корупції істотно зросло: у вересні 2017 року найбільш серйозною проблемою корупцію вважали 44%, нині ж – 61%; не надто серйозною у 2017 році – 12%, сьогодні – 4%», – йдеться у дослідженні.

На думку українців, основна причина відсутності позитивних зрушень у боротьбі з корупцією полягає в тому, що ті, хто має з нею боротися, самі ж корумповані – так вважає 61% опитаних. Інші вагомі причини: корумпованість майже завжди лишається безкарною (38%), відсутність «сильної руки», яка навела б порядок у суспільстві (31%), та недосконалість законів, які можна розтлумачити як завгодно (28%). Порівняно з 2017 роком порядок значимості причин майже не змінився, проте ще більше зросла у вазі причина корумпованості тих, хто має боротися із корупцією (з 57% до 61%), та істотно зменшилися посилання на те, що з допомогою корупції людям легше вирішувати свої проблеми (з 19% до 11%).

Як свідчить опитування, українці підтримують в першу чергу каральні методи викорінення корупції: 55% вважають, що передовсім потрібно жорстко карати усіх, хто причетний до корупції. Ще 28% вважають, що подолати корупцію можна шляхом усунення корупційних ризиків. Прихильники боротьби з корупцією «через виховання» явно у меншості – 12%.

«Обговорення проблеми корупції та її вирішення матиме суттєвий вплив на майбутню кампанію виборів Президента. Спроможність кандидата перемогти корупцію та притягнути до відповідальності злочинців громадяни України віднесли до топ-5 чинників, на які вони звертатимуть увагу при голосуванні. Боротьба з корупцією потрапляє і в п’ятірку тем, про які українці хочуть почути від кандидатів на передвиборчих дебатах», – повідомляють соціологи.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Для порівняння наводяться дані загальнонаціонального опитування населення України, проведеного з 18 вересня по 3 жовтня 2017 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine