У РФ планують відкрити у Брюсселі «представництво Криму» в ЄС, щоб боротись із санкціями

У Росії стверджують, що на початку 2019 року в Брюсселі з'явиться «представництво Криму» в Євросоюзі, яке буде просувати інтереси анексованого півострова в Європі і боротись із санкціям. Воно буде діяти як громадська організація, яку планують внести в офіційний реєстр лобістських груп в структурах ЄС.

Фото: rnw.nl

Робоча група з відкриття організації в Брюсселі вже створена, повідомив російському виданню «Известия» співголова «V Ялтинського міжнародного економічного форуму» Андрій Назаров, передає Центр журналістських розслідувань.

«Зараз робоча група з європейських політиків, експертів і громадських діячів опрацьовує організаційні питання. Саме представництво буде відкрито в першій половині 2019 року в Брюсселі. З огляду на настрої, які спостерігалися останнім часом в ряді європейських країн, відкриття «представництва Республіки Крим» має важливе значення не тільки для півострова, але і для Росії в цілому. Важливо відзначити, що організація матиме офіційний лобістський статус на території ЄС. Це дозволить на законних підставах просувати інтереси Криму в Євросоюзі», – заявив Назаров.

Він зазначив, що ініціативу «вже підтримали діючі європейські політики», зокрема, депутат бельгійського парламенту, лідер партії «Фламандський інтерес» Філіп Девінтер і почесний австрійський сенатор Герхард Дорфлер.

Філіп Девінтер, що входить до складу робочої групи, заявив виданню, що відкриття «представництва Криму» в ЄС має «сприяти розвитку не тільки економічних зв’язків з півостровом, але також культурних і гуманітарних», а також допоможе у боротьбі з санкційним режимом ЄС. 

У свою чергу Герхард Дорфлер пояснив виданню, що організація буде зареєстрована в єдиному «реєстрі прозорості ЄС», щоб максимально відкрито здійснювати свою діяльність. «Така реєстрація дозволяє більш активно вести роботу на території Євросоюзу і дає певні переваги. Наприклад, можна запитувати зустрічі з офіційними представниками, а також мати доступ до різних статистичних даних і брати участь в засіданнях експертних груп Євросоюзу», – сказав він.

Як написав на своїй сторінці в Facebook народний депутат України, координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук, відкриттям «представництва Криму» в Брюсселі «Москва судорожно продовжує потуги хоч якимось чином легалізувати свою окупацію українського Криму».

Він також звернув увагу, що бельгійський депутат Філіп Девінтер, який підтримав відкриття «представництва» є членом праворадикальної і сепаратистської партії «Фламандський інтерес», а Герхард Дорфлер – «австрійський політичний аутсайдер, фігурант політичних скандалів і навіть кримінального розгляду».

«Загалом зрозуміло, кого в «групу підтримки» взяв Кремль – як завжди в подібних випадках, неофашистів і продажних політиків навіть не другого ешелону. Які, очевидно, навіть не в курсі, що за незаконне відвідування окупованого Криму в Україні світить кримінальна справа», – зазначив Тимчук

На думку нардепа, МЗС України варто було б відреагувати на «подібну клоунаду росіян».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine