Російські найманці вимагають від міжнародного суду порушити справу проти керівників їх ПВК

Бойовики російських приватних військових компаній та ветерани збройних сил і бойових дій попросили Міжнародний кримінальний суд порушити справу проти організаторів ПВК.

Про це повідомляє російське «Радіо Свобода» з посиланням на голову комітету Загальноросійського офіцерського зібрання Євгена Шабаєва, передає Центр журналістських розслідувань.

Росіяни скаржаться, що організатори ПВК нібито вводять їх в оману.

За словами Шабаєва, в липні 2018 року бойовики зверталися до Адміністрації президента з пропозицією легалізувати ПВК, але отримали відповідь з Міноборони, в якому організацію і діяльність приватних військових компаній в Росії назвали антиконституційними.

Як випливає зі звернення до суду, бойовики вважають, що їх «позбавляють правового статусу навмисно, через що вони не тільки не отримують належної ветеранам реабілітаційної та економічної підтримки з боку держави, а й переслідуються за законом про найманство».

Росіяни, які поскаржилися до суду, стверджують, що з найманцями укладають договори, «юридично неспроможні, що не регламентують роботу в умовах бойових дій».

«Фактично цивільних осіб вводять в оману і вивозять з країни постійного проживання з метою незаконного використання у військових цілях», – вважають підписанти.

Вони кажуть, що «ситуація не змінюється протягом вже трьох років», і просять порушити кримінальну справу за «насильницьке зникнення людей».

Бойовики також просять застосувати індивідуальну кримінальну відповідальність до організаторів згаданих ПВОК, їх власників і осіб, які надають їм організаційну, логістичну, військово-технічну та іншу підтримку.

Представники російських приватних військових і охоронних компаній та їхні родичі повідомляють про причетність до бойових дій в Донбасі, в Сирії, Лівії, Центральноафриканській Республіці, Габоні, Північному і Південному Судані, Ємені та інших країнах Азії і Африки.

З фінансуванням найвідомішої «приватної військової компанії Вагнера» ​​пов’язують Євгена Пригожина, російського бізнесмена, близького до президента Росії Володимира Путіна.

Нагадаємо, під санкції США потрапили «ПВК Вагнера».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine