У РФ і окупованому Криму стали менше заробляти і більше платити податків

Росстат переглянув у бік зниження оцінки реальних наявних доходів і зарплат громадян у вересні 2018 року до мінус 2,5% і плюс 4,9% в річному вираженні.

У жовтні динаміка реальних зарплат ще погіршилася, доходів – покращилася, а споживчий попит став ще слабше, передає Центр журналістських розслідувань.

Доходи і зарплати росіян знизилися від переоцінки Росстату: річні темпи зростання у вересні були знижені з -1,5% до -2,5%, і з 7,2% до 4,9%. У жовтні таким чином намалювався несподіване зростання в 1,4% і 4,4% (в кінці листопада ці цифри знову переглянуть). З урахуванням сезонності економісти бачать зростання реальних доходів на 1,2% від вересня до жовтня при стабілізації зарплат на рівні + 0,1%. Цифри відстають від 2015 року на 10%. П’ятий рік поспіль скорочується частка фіксованої частини зарплати. Зараз на оклад доводиться ~ 80%, це нижче середньоєвропейських показників. Те, що під час кризи роботодавці можуть скорочувати змінну частину зарплати, не звільняючи співробітників – відома особливість російського ринку праці.

Зате податківці продовжують удосконалювати механізми адміністрування: ФНС чекає до + 14% податкових зборів, їх реальне зростання з 2014 року склав 39,6%. Пригальмовують споживання з 2% при 2,2% в минулому місяці (непродовольчі товари стиснулися на 0,9%) і як наслідок роздріб (всього + 1,9%).

Кожен п’ятий росіянин відчуває труднощі з поверненням кредитів, а «відносно забезпечені прагнуть подолати дискомфорт, викликаний попереднім зниженням споживання». До зони комфорту аналітики відносять 28,3% громадян. Але і серед них для значної частини «дефіцитні або недоступні можливості накопичення ресурсів та оновлення людського потенціалу».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine