Росія перекрила Керченську протоку після того, як судно ФСБ протаранило буксир ВМСУ

Новини
Прохід під Керченською мостом, перекритий суховантажем для блокування судноплавства в Керченській протоці Фото: kerchinfo.com

25 листопада російські військові прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів Військово-морських Сил ЗС України в Азовському морі. Після цього РФ перекрила Керченську протоку. Керч-Єнікальський канал «закрили для цивільних суден через ситуацію з проходом трьох українських військових кораблів», пишуть російські ЗМІ з посиланням на генерального директора російського підприємства «Кримські морські порти» Олексія Волкова.

Як повідомляє прес-центр Командування ВМС ЗС України, Росія підняла в повітря бойові вертольоти Ка-52 Збройних сил РФ, які супроводжують три українських кораблі, які здійснюють плановий прохід з порту Одеси до Маріуполя в районі Керченської протоки, і готові до стрільби по ним, передає Центр журналістських розслідувань.

«У 13.12 зафіксовано візит двох ударних вертольотів ЗС РФ Ка-52 на бойовий курс із захопленням на супровід бортовими системами управління зброєю катерів ВМС ЗС України», – сказано в повідомленні.

Росіяни закрили в обидві сторони прохід Керченською протокою для всіх судів. Пояснюють це посадкою на мілину танкера перед мостом з боку Азовського моря. Дана інформація не підтверджується міжнародною системою контролю судноплавства.

«Історія Чорноморського флоту (Севастополь) і 2014 року повторюється. Затопив кораблі, не дамо можливості пройти, посилаючись на невідоме судно в протоці», – відзначають в ВМС ЗСУ.

25 листопада близько 8:25 російські військові прикордонні кораблі «здійснили відверто агресивні дії» проти кораблів Військово-морських Сил ЗС України в Азовському морі, протаранивши український рейдовий буксир.

У буксира ВМС ЗСУ пошкоджений двигун, обшивка і втрачений рятувальний пліт.

У МЗС України назвали такі дії агресією, порушенням міжнародного права і очікують на реакцію партнерів. У РФ заявили, що кораблі ВМС ЗСУ нібито порушили «російські територіальні води».

У ФСБ РФ заявили, що кораблі Військово-морських сил України порушили «російські територіальні води» і попрямували до Керченської протоки. Про їх плановому проході по Азовському морю вони нібито попереджені були.