Рада призначила президентські вибори на 31 березня 2019 року

Новини
Фото: УНІАН

Верховна Рада прийняла постанову про призначення чергових виборів президента України на 31 березня 2019 року.

За відповідне рішення проголосували 298 народних депутатів на позачерговому пленарному засіданні парламенту увечері 26 листопада, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання ZN.UA.

Проект постанови про дату виборів нардепи розглянули відразу ж після успішного голосування за введення воєнного стану в 10 областях терміном на 30 днів.

Призначення дати виборів і скорочення термінів воєнного стану з 60 до 30 діб були ключовими умовами, без виконання яких деякі фракції Ради відмовлялися голосувати за введення воєнного стану.

Як повідомляє агентство УНІАН, спікер ВРУ Андрій Парубій зазначив, що саме він вніс проект цієї постанови, «щоб зняти будь-які питання та домисли щодо проведення виборів президента України».

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка про введення на 30 днів воєнного стану в 10 областях України, які межують з Росією і Придністров’ям та розташовані на узбережжях Чорного і Азовського морів. Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені тільки в разі російського вторгнення.