Атакою на кораблі ВМСУ безпосередньо керував керівник Берегової охорони РФ Медвєдєв

Новини
Керівник департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФо віце-адмірал Геннадій Мєдвєдєв

Атакою російських прикордонних кораблів на катери і буксир ВМСУ та їх захопленням у нейтральних водах Чорного моря безпосередньо керував керівник Берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ Геннадій Медвєдєв.

Про це повідомляє видання Український міліарний портал на підставі аналізу переговорів командирів російських прикордонних кораблів, радіоперехоплення яких опублікував Генштаб ВС України, передає Центр журналістських розслідувань.

«У опублікованому Генеральним штабом ЗС України радіоперехоплені згадується дехто з прізвищем Мєдвєдєв як людина, що контролювала та віддавала накази про потоплення чи пошкодження українських військових кораблів:

– надо их е***ть б***ь н***й, надо их зае****ь б***ь н***ь. Медведев там уже в такой панике орет. Такое ощущение, что там президент н***й контролирует всю эту х***ю

Це – керівник департаменту Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії віце-адмірал Мєдвєдєв Геннадій Миколайович», – пише видання.

Геннадій Медвєдєв після окупації Криму був призначений начальником прикордонного управління ФСБ Росії у Криму. Згодом пішов на підвищення.

«Саме він віддавав наказ тарану та штурму українських кораблів, що йшли до Азовського моря та керував процесом здійснення агресії. Проте російські військові моряки у переговорах зробили припущення, що безпосереднє командуванням та вказівками займався президент Росії Володимир Путін», – зазначає видання.

Повне радіоперехоплення (вказаний вище фрагмент на 1:58):

Що до інших відповідальних осіб, то командування патрульним сторожовим кораблем «Изумруд» здійснював капітан 3-го рангу Андрєй Шипіцин.

Скріншот з одного з відеосюжетів з ним:

Командир російського патрульного сторожового кораблям «Изумруд» Андрєй Шипіцин

Саме цей російський офіцер під час здійснення навалу іншого корабля ПСКР «Дон» на український рейдовий тральщик «Яни Капу» не впорався з керуванням та здійснив зіткнення з іншим російським кораблем.

Наслідки зіткнення корабля «Изумруд» з ПСКР «Дон»:

Нагадаємо, 25 листопада ВМС України повідомили, що прикордонні кораблі Росії провели «відверто агресивні дії» проти малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдового буксиру «Яни Капу» ВМСУ, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя на Азовському морі. Зокрема, російський прикордонний корабель «Дон» здійснив таран буксиру «Яни Капу». Після цього РФ перекрила Керченську протоку для судноплавства.

Після кількох годин очікування катери та буксир ВМСУ виришіли повернутись у Чорне море. Під час виходу з Керченскої протоки вже в нейтральних водах російські кораблі відкрили вогонь на ураженяпо корабельній групі ВМСУ. Катер «Бердянськ» було пошкоджено він втратив хід, катер «Нікополь» та буксир «Яни Капу» були заблоковані. Після цього катер «Бердянськ» та буксир були атаковані і захоплені російськими військовими.

За інформацією Генштабу ВС України, всього на кораблях ВМСУ перебувало 23 військовослужбовця. Внаслідок атаки було поранено шість українських моряків, з них двоє – у важкому стані. Омбудсмен РФ стверджує, що поранені лише троє українських військових і їх стан не важкий.

Незаконно захоплені військовими РФ в Чорному морі малі броньовані катери «Бердянськ», «Нікополь» і рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України доставлені в порт окупованої Керчі.

Президент України Петро Порошенко звернувся до керівництва РФ з вимогою негайно звільнити українських моряків і кораблі ВМСУ, незаконно захоплені російським військовими в Чорному морі на виході з Керченської протоки.

Правозахисники вказують, що згідно Женевської конвенції, українські військовослужбовці, затримані РФ 25 лютого в ході захоплення кораблів ВМСУ в Чорному морі, є військовополоненими. Росія порушує міжнародне гуманітарне право, відкриваючи кримінальні справи проти українських моряків.

Генштаб ЗС України опублікував перехоплені військовою розвідкою радіопереговори командирів російських прикордонних кораблів, які 25 листопада таранили в Чорному морі рейдовий буксир «Яни Капу» ВМСУ, аби не дати корабельній групі українського флоту пройти до Керченської протоки.