Сім’ям військовополонених моряків виділять по 100 тисяч гривень

Уряд прийняв постанову про виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 100 тисяч гривень кожному з 24 військовополонених українських моряків, яких російські військові захопили в нейтральних водах Чорного моря.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з поясненням МінТОТ, гроші можуть отримати сім’ї моряків.

«Міністерство має отримати від Міноборони персональні дані військовополонених моряків для ідентифікації їх та їхніх родичів або представників. І після отримання від них відповідних заяв і документів, МінТОТ будуть здійснені виплати», – повідомив міністр Вадим Черниш.

За його словами, для отримання допомоги необхідно звернутися до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій з відповідною заявою та надати копії необхідних документів.

За детальною інформацією в міністерстві просять звертатися до співробітників відділу з питань осіб, позбавлених особистої свободи МінТОТ.

3 грудня розпочалася акція щодо підтримки військовополонених моряків українського флоту шляхом підняття прапору ВМС України на центральних флагштоках міст, на державних та приватних будівлях.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, які після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

МЗС України поінформував Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною і РФ про порушення Росією конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці, про дії РФ, які значно погіршили спір між сторонами.

Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Кабміну України зобов’язав Росію надати інформацію про військовополонених українських моряків, захоплених під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine