Світова економіка в результаті корупції щорічно втрачає $2,6 трлн – ООН

Світова економіка в результаті корупції щорічно втрачає 2,6 трлн дол, при цьому щорічний обсяг хабарів в світовому масштабі становить один трильйон доларів. Ці кошти складають понад п'яти відсотків глобального ВВП.

Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в посланні з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на информацию пресс-службы ООН.

«За даними Всесвітнього економічного форуму, щорічні втрати, пов’язані з корупцією, становлять не менше 2,6 трлн дол. Або 5% світового валового внутрішнього продукту», – сказав Гутерріш.

Він підкреслив, що ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інші фінансові махінації підривають зусилля щодо досягнення Цілей сталого розвитку.

«Корупція існує у всіх країнах – багатих і бідних, на півночі і на півдні. Вона є посяганням на цінності та ідеали Організації Об’єднаних Націй. Корупція позбавляє людей шкіл, лікарень, відлякує інвесторів і веде до розбазарювання природних ресурсів. Вона підриває верховенство права і сприяє скоєння інших злочинів», – заявив Генсек ООН.

Він закликав світ об’єднатися в боротьбі з корупцією і домагатися повернення викрадених активів.

Нагадаємо, у Міжнародному валютному фонді (МВФ) підрахували, що корупція в Україні гальмує зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) країни приблизно на 2% в рік.

Понад 90% українців вважають корупцію серйозною проблемою України, причому 61% громадян переконані у тому, що це – найсерйозніша проблема, яка заважає розвитку країни. Тема боротьби з корупцією матиме серйозний вплив на майбутні президентські вибори. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine