РФ збирається передислокувати в окупований Крим більше десяти винищувачів

Новини
Російський винищувач Су-27

РФ має намір перекинути в окупований Крим більше десяти винищувачів на цьому тижні. Винищувачі Су-27СМ і Су-30м2 будуть перебазовано на аеродром «Бельбек» після завершення його реконструкції.

Про це повідомили в Міноборони РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

«22 грудня 2018 року понад 10 винищувачів Су-27СМ і Су-30м2 винищувального полку 4-ї армії ВПС і ППО здійснять переліт з аеродрому» Кримськ «в Краснодарському краї на аеродром» Бельбек «в Криму», – йдеться в повідомленні.

РФ додатково передислокувала на територію окупованого Криму 100 бойових літаків нового типу, радіус дії яких охоплює весь Чорноморський регіон і майже всю територію України.

Аеропорт «Бельбек», розташований на північному заході Севастополя, обслуговує літаки Повітряно-космічних сил Росії. Планується, що після модернізації він буде приймати і цивільні рейси.

«Бельбек» є аеродромом спільного базування на якому з 1990-х років була розташована 204 бригада тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України, а також виконувалися цивільні рейси з перевезення пасажирів. З 2002 року «Аеропорт «Бельбек» отримав статус міжнародного.

Після анексії Криму Росією в 2014 році, аеродром «Бельбек» обслуговував виключно військово-повітряні сили РФ і цивільні рейси не здійснювалися. При цьому на його базі були розташовані два авіаційних полку ВПС РФ.