Три постраждалі від окупації РФ країни вирішили діяти спільно

Новини

У Тбілісі постраждали від російської окупації України, Грузія і Молдова підписали меморандум про створення тристоронньої міжвідомчої платформи для обміну досвідом з реінтеграції непідконтрольних державам територій.

Про це повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, передає Центр журналістських розслідувань.

Країни мають намір ділитися досвідом в сфері дотримання прав людини, протидії пропаганді Кремля і інформаційній війні, і налагодження зв’язків з населенням, яке проживає на тимчасово окупованих територіях – в Донбасі, Придністров’я і Абхазії.

«Сьогодні ми підписали найважливіший документ, який дає можливість обмінюватися інформацією на зовсім іншому рівні, в тому числі про ситуацію, що склалася в Україні, Грузії та Молдові, для врахування в роботі при плануванні своїх дій в кожній країні окремо», – сказав міністр Вадим Черниш .

Він уточнив, що країни будуть ділитися напрацюваннями виключно в невійськової сфері протидії гібридним загрозам з боку РФ.

5 жовтня Україна, Молдова і Грузія підписали статут міжпарламентської асамблеї для спільної боротьби з агресією Росії.