РФ і бойовики на Донбасі ігнорують пропозицію України про звільнення заручників

Українська сторона у Тристоронній контактній групі (ТКГ) досі не отримала відповіді від представників РФ і окремих районів Донецької області (ОРДО), а також отримала відмову від ОРЛО на пропозицію про проведення відеоконференції гуманітарної підгрупи 27 грудня, на якій пропонувала обговорити нові ініціативи Києва зі звільнення заручників та політв'язнів.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко Фото: Facebook Iryna Gerashchenko

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Українська сторона в ТКГ запропонувала провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної групи, аби ще раз спробувати наблизити позиції в питанні звільнення заручників. Ми передали конкретні пропозиції, списки і запропонували здійснити велике звільнення в форматі 22-22, 39-11 і 33-8 5 січня, в переддень Різдва. До сьогодні ми не отримали жодної відповіді від РФ і представників ОРДО … А представники ОРЛО надіслали листа, в якому відмовилися від скап-конференції і назвали ініціативи України і звільнення заручників «піар-акцією»», – написала Геращенко.

Вона також зазначила, що українська сторона очікувала більш активної і конструктивної позиції і від координатора ОБСЄ в гуманітарній підгрупі посла Тоні Фріша. «Він запропонував провести конференцію 29, а не 27 (ми згодні на 29 грудня, звичайно, але від представників ОБСЄ очікуємо більш зацікавленої позиції і більшої ініціативи в вирішення гуманітарних питань)», – вказала Геращенко.

«Тим не менш, українська сторона вимагає звільнення заручників і політв’язнів. Я звернулася до представника України в ТКГ Євгена Марчука, щоб 27 грудня, під час скайп-конференції групи з безпеки, він також порушив питання перед РФ і ОБСЄ про необхідність проведення скайп-конференції гуманітарної групи з одним питанням – звільнення заручників. Ми готові говорити про різні формати, обговорити кожне прізвище, зробити все для зближення позицій і звільнення затриманих. Було б дуже правильно і гуманно звільнити всіх до Різдва, 7 грудня 2019 р», – наголосила представник України.

21 грудня Геращенко повідомила, що Україна запропонувала Росії і ОРДЛО провести 5 січня обмін заручників у форматі 22 на 22 і 79 на 19. Мова йшла про обмін 22 росіян, затриманих і засуджених в Україні, на 22 українських політв’язнів Кремля, а також про передачу ОРДЛО 72 сепаратистів в обмін на 19 українських заручників на окупованих територіях Донбасу.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine