МЗС не реєструватиме на виборах президента спостерігачів з РФ – Клімкін

Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від спостерігачів з Росії на чергові вибори президента, які відбудуться 31 березня 2019 року.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін Фото: Reuters

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook очільник МЗС Павло Клімкін, передає Центр журналістських розслідувань.

Він зазначив, що кілька днів тому спрямував листа до Директорки Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір із запрошенням направити спостережну місію на президентські вибори в Україну.

«Серед інших цілком стандартних речей, зауважив, що МЗС України не прийматиме заявки про реєстрацію російських спостерігачів. Вважаю це необхідним, коли йдеться про спостерігачів від країни-агресора та окупанта. До речі, таких прецедентів чимало у практиці ОБСЄ», – написав Клімкін.

Нагадаємо, 31 грудня 2018 року в Україні стартував виборчий процес чергових виборів президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року.

З 31 грудня 2018 по 3 лютого 2019 року включно ЦВК прийматиме документи від кандидатів у президенти. До 8 лютого 2019 року включно має відбутись реєстрація кандидатів. Після цього ЦВК оголосить перелік претендентів на пост глави держави.

Кандидат в президенти повинен бути громадянином України, що досяг 35-річного віку, володіти державною мовою і проживати в Україні протягом останніх 10 років до дня виборів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine