У Харкові СБУ викрила співробітника наукової установи, завербованого спецслужбами РФ

У Харкові співробітники СБУ викрили співробітника державної наукової установи, завербованого спецслужбами РФ для проведення підривної діяльності проти країни - збору інформації про військовослужбовців і військових частинах ЗСУ.

Фото: ssu.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-центру спецслужби.

«Співробітники контррозвідки СБУ встановили, що під час поїздки до Росії з метою працевлаштування співробітник однієї із державних наукових установ Харкова був завербований ворожою спецслужбою. За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їх належність до певного роду військ, персональні дані військовослужбовців ЗСУ та місця їхньої служби. Отримані відомості він мав передавати кураторам через електронні канали зв’язку», – йдеться в повідомленні.

Повернувшись в Україну, харків’янин відразу потрапив в поле зору спецслужби і знаходився під наглядом правоохоронців.

В рамках розпочатого кримінального провадження оперативники задокументували збір зловмисником персональної інформації про учасників АТО з числа співробітників свого державної установи. Але завершити злочинний завдання йому не вдалося. Напередодні передачі закордон зібраних даних зловмисник був затриманий правоохоронцями.

«Під час обшуку за місцем проживання харків`янина правоохоронці вилучили електронний носій з персональними даними військовослужбовців ЗСУ, які підтверджують протиправну діяльність нашого співвітчизника», – розповіли в спецслужбі.

За висновком експертів з питань державної таємниці, вилучена інформація відноситься до сфери оборони України і має гриф обмеження доступу «для службового користування». Її передача спецслужбам РФ могла завдати шкоди державним інтересам.

В рамках кримінального провадження відкритого за ст.14 (підготовка до злочину) і ч.1 ст.111 (державна зрада) затриманому оголошено підозру. Тривають слідчі дії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine