ЄС закликав РФ негайно звільнити українських політв’язнів і військовополонених

Європейський Союз закликає РФ негайно звільнити всіх військовополонених українських моряків та інших українських політв'язнів, включаючи українця Павла Гриба і незаконно заарештованого кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Фото: rnw.nl

Про це йдеться в заяві прес-секретаря зовнішньополітичної служби ЄС Майї Косьянчич, оприлюдненій в четвер, 10 січня, Представництвом ЄС в Україні, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Європейський Союз закликає звільнити Гриба, а також надати йому доступ до необхідного медичного лікування. Поки він перебуває під вартою, його мають відвідати українські лікарі. Це одна із нещодавніх вимог Європейського суду з прав людини», – заявила Косьянчич.

Вона також нагадала, що кримськотатарський активіст Едем Бекіров, який був затриманий 12 грудня 2018 року за в’їзді в окупований Росією Крим і утримується в СІЗО Сімферополя, потребує щоденної медичної допомоги, враховуючи стан його здоров’я.

«Ми закликаємо звільнити його без зволікань, а також негайно надати належну медичну допомогу», – зазначила Косьянчич.

«Європейський Союз вкотре наголошує, що слід негайно звільнити всіх громадян України, яких незаконно утримують під вартою на Кримському півострові та в Росії, а також екіпаж суден, який Росія захопила 25 листопада. Міжнародні спостерігачі за ситуацією із правами людини мають отримати повний, вільний та безперешкодний доступ на територію Кримського півострова», – заявили в ЄС.

Також в заяві нагадується, що Євросоюз залишається відданим повному впровадженню своєї політики невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine