На Херсонщині буде створено національний природний парк «Кам’янська Січ»

В Херсонській області протягом 2019-2021 років буде створено національний природний парк (НПП) «Кам’янська Січ» загальною площею понад 6 тисяч га.

Могила кошового отамана Запорозької Січі Костя Гордієнко, який створив та очолив Кам'янську Січ Фото: ALEXander KORNyakov

Відповідний проект Указу президента «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ» 10 січня підтримав Кабмін України, повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Урядового порталу.

За його словами, новий природо-заповідний об’єкт буде створено на території Бериславського району. До його складу буде включено 12261,14 га земель державної власності.

«Створення парку має важливе не лише природоохоронне, а й історичне значення. Саме тут свого часу розташовувалась одна з головних святинь українського козацтва «Кам’янська Січ». Крім того, це унікальний для Правобережжя масив цілинних Понтичних типчаково-ковилових степів, з різноманіттям рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, який визнаний об’єктом Смарагдової мережі», – сказав Семерак.

Він також додав, що створення НПП є спільним рішенням місцевої влади, наукових та природоохоронних організацій та команди Мінприроди, яке дасть можливість зберегти ландшафтне різноманіття Нижньодніпровського регіонального екокоридору, зміцнить та розширить національну екологічну мережу України.

Відповідно до проекту Указу, протягом 2019-2021 років в постійне користування національному природному парку «Кам’янська Січ» має бути надано 6013,241 га земель, у тому числі з вилученням у землекористувачів та розроблено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оформлено речові права на земельні ділянки, а також розроблено проект землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку тощо.

Варто відзначити, що на території майбутнього національного природного парку похований кошовий отаман Запорозької Січі, видатний військовий і політичний діяч, який створив та очолив Кам’янську Січ, Кость Гордієнко.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів