СБУ оприлюднила докази приналежності «ПВК Вагнера» до російської розвідки

Служба безпеки України оприлюднила матеріали, які свідчать, що російські найманці і озброєння доставляються в Судан і інші країни регіону безпосередньо авіацією Міністерства оборони РФ на замовлення ТОВ «М Інвест» - комерційної структури «кухаря Путіна» Євгенія Пригожина.

Про це повідомляє прес-служба СБУ, передає Центр журналістських розслідувань.

В СБУ заявили, що пасажирами льотного загону Міноборони в Африку виявилися співробітники позаштатного підрозділу Головного розвідувального управління Генштабу Збройних сил Росії «ПВК Вагнера». З серпня по грудень 2018 року в Судан, ЦАР і інші африканські країни на ротаційній основі було переправлено понад тисячу осіб, дані яких має в своєму розпорядженні СБУ.

«Аналіз цих даних показує, що документи переправлених в Африку осіб оформлялися централізовано в Москві підрозділом міграційної служби, яка видавала документи тим, хто отруїв російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля в британському Солсбері», – йдеться в повідомленні.

«Серія і номери закордонних паспортів найманців «ПВК Вагнера», а також місце їх оформлення ще раз підтверджують – це таємний загін позаштатних вбивць ГУ ГШ ЗС РФ. Залишається тільки почути від офіційних осіб РФ, який саме «шпиль» в Судані або ЦАР вони відвідували», – зазначив глава СБУ Василь Грицак.

На сайті СБУ є список всіх найманців.

Донедавна приватні військові компанії (ПВК) вважалися неурядовими підрядниками, які надають професійні послуги охорони. Їхні завдання були переважно обмежені охороною виробничих об’єктів, супроводом цінних вантажів чи захистом VIP-персон від нападів. Проте впродовж останніх кількох років Росія вивела цей вид діяльності на принципово новий рівень, демонструючи, що ПВК можуть виконувати наступальні операції і навіть скласти кістяк окупаційної армії. Попри те, що це очевидно заборонено низкою міжнародних законів, світова спільнота не змогла дати результативну відповідь на цю нову загрозу, писав InformNapalm.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine