Російські волонтери зібрали військовополоненим морякам ВМСУ майже 220 кг продуктів

Новини
Фото: Facebook Викторя Ивлева

Російські волонтери зібрали і запакували для передачі в московське СІЗО «Лефортово» для 24 військовополонених українських моряків 217 кг продуктів, а також сигарети і сірники.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook російська активістка Вікторія Івлєва, передає Центр журналістських розслідувань.

«Двісті сімнадцять кілограм і сто п’ятдесят дев’ять грамів продуктів треба упакувати в двадцять чотири окремих моряцьких мішка», – написала Івлєва.

Вона зазначила, що сигарети і сірники для курців моряків довелося виймати з коробок і розфасовувати в пакети, оскільки тільки в такому в СІЗО приймають тютюнову продукцію.

«Ну, крім сірників і сигарет через шість рук нас трьох – журналіста, інженера і фінансиста – сьогодні пройшли: ковбаса, сало, лимони, апельсини, мандарини, яблука, банани, зелень кавказька свіжа, салати в горщиках, галети, шоколад, льодяники, батончики Рот-Фронт, молоко, сир, сир, сирки з ваніліном, майонез, кетчуп, масло вершкове, сметана, солодкий перець, огірки, набір овочів для вінегрету, хліб, лаваш, капуста червона», – додала активістка.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

16 січня Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 українському військовополоненому моряку до 24 квітня. Поранені Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.

24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

В кінці січня в Москві трьох поранених моряків – Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороку – перевели з медчастини СІЗО «Матроська тиша» до СІЗО «Лефортово».