Розвідка США підозрює РФ у створенні бойових супутників

Агентство військової розвідки США опублікувало доповідь, присвячену загрозам національній безпеці США в космічному просторі, яку розмістило на своєму сайті.

Основною загрозою США в космосі в доповіді назвали РФ і Китай, другорядною – КНДР і Іран. Китай, незважаючи на технологічне відставання, вийшов на друге місце за кількістю супутників. А РФ, традиційно сильна в цьому плані, продовжує утримувати ряд ключових позицій, попутно розвиваючи не тільки техніку, але і озброєння для космосу, передає Центр журналістських розслідувань.

Частина російських супутників, призначених для діагностики космічних апаратів, має подвійне призначення, впевнені автори доповіді.

«Супутники спостереження і обслуговування здатні проводити діагностику наближаються апаратів і виправляти деякі несправності. Однак ця ж сама технологія може бути використана для наближення до супутників іноземних держав і проведення атак», – йдеться в тексті доповіді.

Розміщення подібних супутників на орбіті почалося в 2017 році. Доповідь військової розвідки США заснований на відкритих джерелах. Для підготовки російської частини доповіді використовувалися матеріали ЗМІ, зокрема «Московського Комсомольця», «Ехо Москви», «Інтерфаксу» і порталу «Військовий огляд». Твердження про можливе застосування інспекційних супутників в якості зброї посилається на статтю в журналі Popular Mechanics, яка опублікована в серпні 2018 року.

  • 29 січня доповідь про основні загрози нацбезпеки США опублікувала Національна розвідка. Це відомство також визнало зростаючу загрозу з боку РФ і Китаю.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine