САП скерувала до суду обвинувальний акт щодо нардепа-втікача Онищенка

Новини
Олександр Онищенко Фото: УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) затвердила та направила до суду обвинувальний акт у так званій “газовій справі” стосовно нардепа Олександра Онищенка та його фінансового директора, які втекли з України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби САП.

Як зазначили у відомстві, нардепу інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.3 ст.27 (види співучасників), ч.4 ст.28 (вчинення злочину групою осіб), ч.5 ст.191 (привласнення майна), ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво), ч.2 ст. 205-1 (підроблення документів), ч.2 ст.364-1 (зловживання повноваженнями), ч.2 ст.366 (службове підроблення), ч.3 ст.209 (відмивання коштів), ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю), ч.1 ст.388 (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт) Кримінального кодексу України.

Фінансового директора Онищенка обвинувачують за ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.3 ст.27 (види співучасників), ч.4 ст.28 (вчинення злочину групою осіб), ч.5 ст.191 (привласнення майна), ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво), ч.2 ст.205-1 (підроблення документів), ч.3 ст.209 (відмивання коштів) КК України.

У САП нагадали, що досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування.

“На жаль, обвинувачені проігнорували виклики на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження та не з’явились на виклик для отримання обвинувального акту та додатків до нього, у зв’язку з чим вказані документи були вручені в порядку ст.297-5 їх захисникам. Зауважимо, обвинувачені у будь-який час можуть прийняти рішення про персональну участь і відстоювання своєї позиції в суді”, – вказали у відомстві.

У САП також наголосили, що у випадку подальшого переховування Онищенка та його фінансового директора від суду, судовий розгляд щодо них, на підставі відповідного клопотання прокурора, може здійснюватись за їх відсутності в порядку спеціального судового провадження.

Нагадаємо:

  • 5 липня 2016 року Верховна Рада задовольнила подання ГПУ на притягнення до відповідальності депутата від фракції «Воля народу» Олександра Онищенка, який підозрюється в організації схеми з розкрадання державного газу в великих масштабах: в причетності до зловживань при реалізації газу, видобутого при спільній діяльності з ПАТ «Укргазовидобування». З її допомогою державі було завдано збитків на суму 3 млрд. грн.
  • 8 серпня 2016 року НАБУ оголосило Олександра Онищенка у всеукраїнський розшук і подало документи в Інтерпол для оголошення нардепа в міжнародний розшук.
  • 12 квітня 2017 року НАБУ повідомило про передачу ГПУ для подальшого направлення до Іспанії пакета документів, необхідних для початку процедури екстрадиції в Україну Інеси Кадирової, матері Олександра Онищенка, яка, за версією слідства, є співорганізатором «газової схеми».
  • У квітні 2017 року Олександр Онищенко заявив, що одна з країн Євросоюзу надала йому статус політичного біженця.
  • У грудні 2016 року в ЗМІ була оприлюднений один з аудіозаписів Онищенко, на якій, за його словами, він обговорював можливе припинення його кримінального переслідування зі своїм колегою по парламентській групі «Воля народу» Олесем Довгим, який виступав посередником в переговорах між ним і Порошенко. У лютому 2017 року Онищенко оприлюднив другу частину своїх записів. За словами Онищенко, його співрозмовником в записаній розмові був екс-депутат з фракції Народний фронт Микола Мартиненко, який також виступав посередником між ним і Порошенко. 18 квітня 2018 року Онищенко оприлюднив частину запису розмови нібито за участю Порошенка. Голос, схожий на президентський, обговорює з Онищенком домовленість з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і його бізнесу.