ФСБ заборонила українській журналістці Аліні Смутко в’їзд до Криму і РФ до 2028 року

Новини
Аліна Смутко Фото: УКУ

ФСБ заборонила українській журналістці, фотографу Аліні Смутко в’їзд в окупований Крим і на територію Росії до травня 2028 року.

Журналістка надала Кримської правозахисній групі (КПГ) копію заборони на в’їзд, виданої «прикордонним управлінням ФСБ по Республіці Крим», передає Центр журналістських розслідувань.

Документ їй вручили російські прикордонники на пункті пропуску Джанкой (Чонгар)на адмінкордоні з півостровом, коли вона мала намір в’їхати на територію Криму.

У повідомленні зазначено, що за рішенням ФСБ РФ, в’їзд заборонений до 26 травня 2028 року. Причина заборони в документі не вказана. Аліна Смутко готувала фоторепортажі для Радіо Свобода про сім’ї політичних в’язнів в Криму. Вона припускає, що заборона на в’їзд пов’язана з її професійною діяльністю.

Фото: crimeahrg.org

«Обмеження російською владою в’їзду до Криму для українських журналістів спрямоване на посилення інформаційної блокади півострова. Таким чином російська влада намагається приховати від світової спільноти порушення прав людини і військові злочини, які регулярно відбуваються в Криму. Така практика є неприпустимою у вільному демократичному суспільстві», – вважає медіаексперт КПГ Ірина Сєдова.