Слідчі органи повинні вчитися правильно кваліфікувати воєнні злочини – прокурор АР Крим Мамедов

Новини
Гюндуз Мамедов, прокурор Автономної Республіки Крим Фото investigator.org.ua

Розслідування воєнних злочинів і кваліфікація діянь за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни) вимагають знань у сфері міжнародного гуманітарного права, яких дуже не вистачає співробітникам слідчих органів України.

Про це заявив  прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов заявив у інтерв’ю головному редактору ІА «Центр журналістських розслідувань» Валентині Самар для видання ZN.UA 

За його словами, кваліфікувати ті чи інші діяння на окупованій території за статею  438 КК України легко лише на перший погляд. Прокурор вказує, що ця стаття відсилає до міжнародних конвенцій, і для кваліфікації за нею потрібно знати, як мінімум, міжнародне гуманітарне право і відповідні договори, починаючи з 1899 року.

«Глибоко цьому вчать тільки в спеціалізованих юридичних школах. У нас це Київський інститут міжнародних відносин», – констатує Гюндуз Мамедов.

«У нас у країні, що воює, є лише кілька фахівців з міжнародного гуманітарного права – Микола Гнатовский і Антон Кореневич. І ще Тимур Коротких… А нам потрібно навчати наших слідчих, як розслідувати таку категорію кримінальних злочинів, навчити їх розбиратися і давати правильну кваліфікацію цих справах», – вважає прокурор АР Крим.

За словами Мамедова, прокуратура АРК звернулася до Генерального прокурора і до ректора Академії прокуратури з пропозицією про створення напрямків з вивчення, розробки методик та методології розслідувань таких категорій справ як воєнні злочини і злочини проти людяності.

Нагадаємо:

  • У Міжнародному кримінальному суді можуть розглянути питання відкриття офіційного розслідування щодо ситуації в Україні вже в 2019 році, вважає Віталій Набухотний, юрист Регіонального центру прав людини.
  • Прокуратура АРК скерувала до судів  87 обвинувальних актів за злочини проти основ національної безпеки.