В окупованому Криму відзначили День народження Тараса Шевченка

У містах окупованого Криму в суботу, 9 березня, місцеві жителі відзначили День народження видатного українського поета і художника Тараса Шевченка.

Ялта, місцеві жителі біля пам'ятника Шевченка 09.03.2019 Фото: Facebook Yuriy Formus Yaltinskiy

В Ялті жителі міста поклали квіти до пам’ятника Шевченку, повідомив ялтинець Юрій Формус, передає Центр журналістських розслідувань.

День народження великого українського поета відзначили кілька десятків людей, серед яких були і школярі. Вони читали вірші Шевченка і співали українські пісні.

Як повідомляє видання Крим.Реалії, в Севастополі місцеві жителі також поклали квіти до пам’ятника Шевченку, який знаходиться на проспекті Октябрьської революції.

Севастополь, пам’ятник Шевченка 09.03.2019 Фото: RFE/RL

Члени Українського національно-культурного товариства Севастополя (УНКОС) Маргарита Литвиненко, Олег Леус і Михайло Галунка першими поклали квіти, прочитали вірші поета, а також поговорили про його життєвий шлях.

Активісти також звернули увагу на те, що з пам’ятника поетові сколоти кілька гранітних плиток. Однак комунальні служби поки не зайнялися відновлювальним ремонтом.

Севастополь, пам’ятник Шевченка 09.03.2019 Фото: RFE/RL

Протягом години до пам’ятника поклали квіти ще близько десяти місцевих жителів, деякі з
них читали вірші і молитви.

У Сімферополі активісти поклали до пам’ятника Тарасу Шевченку, розташованому в однойменному парку, квіти, прикрашені синьо-жовтими стрічками.

Сімферополь, пам’ятник Шевченка 09.03.2019 Фото: RFE/RL

Ніяких публічних акцій вони не проводили, оскільки їм це забороняє окупаційна «влада» ще з 2017 року.

Сімферополь, пам’ятник Шевченка 09.03.2019 Фото: RFE/RL

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine