СБУ заявляє про викриття агентурної мережі Генштабу РФ на Донбасі

Служба безпеки України заявляє про викриття агентурної мережі Головного управління Генерального штабу Росії на підконтрольних українській владі територіях Донбасу.

Про це повідомив керівник військової контррозвідки СБУ Сергій Левченко, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу СБУ.

За даними правоохоронців, до складу підрозділу «Сапфір» входило п’ятнадцять ідентифікованих членів незаконного збройного формування так званої «народної міліції «ЛНР».

Військова контррозвідка СБУ каже, що курував групу – кадровий співробітник ГУ ГШ ЗС РФ підполковник Олександр Сазонов (оперативний псевдонім – «Павел Бодров»).

«Ми встановили, що він обіймає посаду керівника оперативної групи у складі розвідувального центру російської воєнної розвідки у Луганську», ‒ уточнив Левченко.

 

 
 

За даними СБУ, очолює групу завербована воєнною розвідкою Росії громадянка України – Катерина Васіліна.

 

 
 

В СБУ кажуть, що російські агенти поширювали в соцмережах фейкові заклики від імені нібито патріотичних сил до антиурядових акцій, спрямованих на боротьбу з корупцією та імпічмент президента України, у тому числі напередодні виборів.

Крім цього група розповсюджувала інші фейкові матеріали, як то повідомлення із звинуваченнями командування ЗС України у нібито приховуванні бойових втрат.

 

 
 

«Загалом за час свого існування ними було сфабриковано та опубліковано в соціальних мережах Інтернет майже дванадцять тисяч фейкових інформаційних матеріалів антиукраїнського характеру. Наразі СБУ вживається комплекс заходів із блокування діяльності групи «Сапфір», – йдеться в повідомленні СБУ.

В Службі безпеки зазначили, що наразі затримали 4 агентів-інформаторів, яким суд обрав запобіжний захід тримання під вартою. Їм оголошено підозру в сприянні створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine