На Херсонщині СБУ викрила українця, завербованого ФСБ в Криму для ведення розвідки

Контррозвідка СБУ викрила громадянина України, завербованого ФСБ в окупованому Криму для ведення розвідки дислокації в Херсонській області підрозділів Збройних сил України, членів ДУК «Правий сектор» та лідерів кримськотатарських об’єднань.

Фото: sbu.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-центру СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що співробітники «Управління ФСБ по Республіці Крим та Севастополю» завербували уродженця Криму, якому було присвоєно псевдонім «Ночь».

Куратори відпрацювали для нього завдання збирати і передавати російській спецслужбі актуальні відомості про місця дислокації військової техніки ЗС України на території Херсонської області, членів ДУК «Правий сектор», лідерів кримськотатарських громадських об’єднань «Аскер» та батальйону ім. Н. Челебіджіхана.

«Співробітники СБ України задокументували, що залучення нашого співвітчизника до конфіденційного співробітництва на шкоду державній безпеці України відбувалося під час його виїзду на тимчасово анексовану територію АРК. Для цього представники російської спецслужби штучно створили компрометуючу ситуацію. Крім цього, із застосуванням фізичного і психологічного тиску, погроз на адресу членів родини співробітники ФСБ РФ змусили його надати неправдиві свідчення про нібито підготовку активістами українських громадсько-політичних організацій терористичних актів у АР Крим», – наголосили у спецслужбі.

Наразі здійснюються передбачені законодавством заходи у межах кримінального провадження за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів