В Україні екс-представник Путіна в окупованому Криму Бєлавєнцев засуджений до 13 років

Святошинсьий райсуд Києва заочно засудив до 13 років позбавлення волі екс-представника президента РФ у так званому «Кримському федеральному окрузі» Олега Бєлавенцева. Він визнаний винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, підбурюванні до державної зради та веденні агресивної війни проти України.

Олег Бєлавєнцев Фото: Крымская газета

Про це повідомив Генпрокурор України Юрій Луценко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Слідством установлено та у суді доведено, що Бєлавєнцев О.Є. у період лютого-березня 2014 року, знаходячись на території Автономної Республіки Крим, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими представниками влади РФ, організовував вчинення військовослужбовцями Російської Федерації у взаємодії з військовими козацькими товариствами дій, направлених на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміни меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом ведення агресивної війни для організації окупації та подальшої анексії території півострова Крим, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення територіальної цілісності України, а також у вказаний період підбурював українських військовослужбовців до вчинення державної зради», – зазначив Луценко.

Він додав, що обвинувачення в суді представляли військові прокурори: Руслан Кравченко, що вийшов з Криму після окупації, кримський татарин Айдин Худієв та киянин Ігор Німченко.

Як уточнили в Генпрокуратурі, громадянин РФ Олег Бєлавенцев визнаний винним у вчиненні посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, підбурювання до державної зради та веденні агресивної війни проти України, тобто злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110, ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111 і ч. 2 ст. 437 КК України.

У кримінальному провадженні здійснювалося спеціальне досудове розслідування (заочне) та спеціальний судовий розгляд.

Нагадаємо:

  • 8 серпня 2016 року Генпрокуратура України повідомила про підозру 18 високопоставленим російським чиновникам, в тому числі колишньому повпреду президента РФ в «Кримському федеральному окрузі» Олегу Бєлавєнцеву в скоєнні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, фінансування тероризму та розв’язанні війни.
  • 25 листопада 2016 року підозрюваному Бєлавєнцеву і його захиснику було повідомлено про закінчення досудового розслідування, надано доступ стороні захисту на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Обвинувальний акт щодо Бєлавєнцева був переданий до суду для подальшого проведення спеціального судового провадження (заочного засудження).
  • На початку грудня 2016 року справу Бєлавєнцева було отримано Святошинського райсудом Києва, при цьому клопотання прокурора про проведення спеціального судового провадження було задоволено лише в листопаді 2017 року.
  • З 1995 по 1999 роки Бєлавєнцев займав пост першого заступника генерального директора ФГУП «Росвооружение». З 2001 по 2012 рік керував ФДУ «Агентство «Емерком», підвідомче МНС РФ, яке на той час очолював Сергій Шойгу. З травня 2012 по грудень 2012 року був начальником управління справами губернатора Московської області і обласного уряду (при губернаторі Шойгу). Через місяць після призначення Шойгу міністром оборони РФ, 24 грудня 2012 року Бєлавєнцев був призначений на пост генерального директора ВАТ «Славянка», дочірнього підприємства ВАТ «Оборонсервис», що належить Міноборони.
  • 21 березня 2014 року Бєлавєнцев був призначений представником президента РФ в утвореному в той же день «Кримському федеральному окрузі», який включав в себе окупований Крим і Севастополь. 28 липня 2016 року Володимира Путін ліквідував «Кримський федеральний округ». Крим і Севастополь були включені до складу Південного федерального округу РФ. 28 серпня 2016 року Бєлавєнцев був призначений представником президента РФ в Північно-Кавказькому федеральному окрузі. 26 червня 2018 року він був звільнений з посади.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів