АМКУ дозволив оточенню Медведчука віддати дизельний трубопровід фірмі з «братньої» Білорусі

Антимонопольний комітет України (АМКУ) 18 березня надав білоруській компанії «Нафтобітумний завод» дозвіл на придбання частки, що перевищує 50%, в статутному капіталі контрольованого оточенням Віктора Медведчука ТОВ «Прикарпатзахідтранс» (Рівне), основним активом якогої є трубопровід, по якому з Росії та Біларусі транспортується дизпаливо в Україну та Угорщину.

Віктор Медведчук і президент Білорусі Олександр Лукашенко, 14.01.2019 Фото: president.gov.by

Про це повідомляє видання «Наші гроші», передає Центр журналістських розслідувань.

АМКУ почав розглядати це питання 14 березня. Голосування 18 березня виявилось роздільним, оскільки за це рішення проголосувала більшість, але не весь склад АМКУ. Через закритість засідання Комітету невідомо чи розглядалось питання пов’язаності покупців з російським капіталом, а також чи не загрожує національній безпеці передача білорусам трубопроводу, через який здійснюється вже близько 40% всього імпорту дизельного палива в Україну.

Намір передати контроль над «Прикарпатзахідтрансом» білорусам викликав критику народного депутата Сергія Лещенка. Він вважав придбання пов’язаним з тим, що «білоруси фронтують Медведчука». «А сенс в тому, щоб після поразки Порошенко було складно відкрутити всю цю історію назад – і у труби з’явився «добросовісний набувач» з сусідньої країни-союзника», – зазначив нардеп.

Продаж дизельного трубопроводу білоруській фірмі було ініційовано після січневої зустрічі президента Білорусі Олександра Лукашенка з Віктором Медведчуком. На зустрічі Лукашенко назвав військовий напад Росії на Україну «недоразумением», яке «надо заканчивать», бо «братские республики, народы…».

ТОВ «Прикарпатзахідтранс» належить швейцарській фірмі «ITC Industry Trading Company SA» німця Анатолія Шефера, пов’язаного з угрупуванням Віктора Медведчука. Продажі палива з труби вже в самій Україні контролює компанія «Proton Energy» Ніссана Моісєєва, який також пов’язаний з Медведчуком.

Основним активом «Прикарпатзахідтранс» є трубопровід, по якому з Росії та Біларусі транспортують дизельне паливо в Україну та далі в Угорщину. Основним постачальником є «Роснєфть», яку очолює близький до президента РФ Володимира Путіна Ігор Сєчін.

«Нафтобітумний завод» належить одному з найбагатших бізнесменів Біларусі Миколі Вороб’ю, чий бізнес пов’язаний з поставками російської нафти та нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, фірма Воробя «Інтерсервіс» була посередником у «транзитній» схемі у 2016 році під час введеного Кремлем ембарго на поставку дизельного палива в Україну.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів