ЗСУ успішно випробували турецький ударний безпілотник Bayaraktar TB2

Новини
Фото: rnbo.gov.ua

В Україні в середу, 20 березня, пройшли успішні випробування багатоцільового ударного безпілотника Bayaraktar TB2, який був закуплений у Туреччини та прийнятий на озброєння українських Збройних Сил. Злетівши з аеродрому в Хмельницькій області, безпілотник точно знищив цілі на Житомирському полігоні.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України.

Як зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов, сьогодні з військового аеродрому міста Старокостянтинів Хмельницької області стартував прийнятий на озброєння ЗС України ударний безпілотник Bayaraktar TB2, який «виконав бойове завдання, точно знищивши цілі на Житомирському полігоні».

Фото: rnbo.gov.ua

«Цей новий ударний безпілотний комплекс виводить нашу безпілотну авіацію на якісно новий рівень. Bayaraktar TB2 може проводити розвідку бойових позицій ворога, розташованих на відстані до 4000 км, точно знищувати цілі з висоти 7 км, та перебувати у повітрі 24 години», – наголосив Турчинов.

Фото: rnbo.gov.ua

В свою чергу президент України Петро Порошенко назвав турецькі безпілотники Bayaraktar TB2, поставлені на озброєння української армії, «чудовим внеском у зміцнення обороноздатності нашої держави».

Фото: rnbo.gov.ua

«За своїми характеристиками безпілотник Bayraktar є одним із найкращих. Він побив світовий рекорд у класі тактичних середньовисотних безпілотних літальних апаратів за тривалістю польоту, протримавшись у небі понад добу на висоті вісім кілометрів. Він може нести ракетне озброєння, успішно знищувати укріплення противника, у тому числі – вражати морські цілі», – зазначив глава держави.

«Коли ми звернулися до Реджепа Таїпа Ердогана (президента Туреччини – ред.) і відверто розповіли про нашу нагальну потребу, він вчинив як справжній друг та стратегічний партнер. Переговори були швидкі, предметні – і ось ці «бойові пташки» вже в Україні!», – додав Порошенко.

Нагадаємо:

  • 12 січня 2019 року Україна підписала угоду з Туреччиною про закупівлю для українських Збройних Сил багатоцільових ударних оперативно-тактичних дронів Bayraktar TB2.
  • Bayraktar TB2 – це ударний безпілотник оперативно-тактичного рівня, з розмахом крил у 12 метрів та здатністю знаходитись у повітрі протягом 24 годин та радіусом дії у 150 км. Такі характеристики були досягнуті завдяки широкому використанню композитних матеріалів та економічному двигуну Rotax 912. Максимальна злітна маса безпілотника становить 560 кг, при максимальній вазі корисного навантаження у 50 кг. Окрім того, Bayraktar TB2 оснащений системою автоматичного зльоту та посадки, що значно спрощує його експлуатацію.