Перебіжчик з СБУ зізнався у роботі на ФСБ: сприяв спецслужбам РФ в отриманні інформації про АТО

Колишній консультант Служби безпеки України Василь Прозоров на прес-конференції в Москві заявив, що з квітня 2014 року сприяв спецслужбам РФ, а також звинуватив українську спецслужбу в «організації вбивства» так званих «польових командирів ДНР/ЛНР».

Трансляцію вели в прямому ефірі кілька російських телеканалів, пише Центр журналістських розслідувань.

«З 1999 по 2018 рік я був співробітником служби безпеки України, причому з травня 2014 року працював у центральному апараті, а саме у штабі антитерористичного центру СБУ. З квітня 2014 року я абсолютно добровільно, за ідеологічними мотивами, сприяв спецслужбам РФ в отриманні інформації про діяльність українських силовиків, зокрема в районі проведення АТО», — розповів він , додавши, що прийняти це рішення його підштовхнули події на Майдані в 2014 році.

Він заявив, що мав доступ до секретних даних, що стосуються антитерористичної операції на Донбасі, і навіть був присутній на закритих засіданнях Ради національної безпеки і оборони, а як підтвердження роботи на СБУ представив грамоту, видану йому за «високий професіоналізм і відданість справі зміцнення державної безпеки України».

«Ця влада — не моя. Коли до мене прийшло усвідомлення націоналістичного, навіть нацистського, антинародного перевороту в Києві, я прийняв рішення боротися з цією владою будь-якими доступними методами», — заявив він.

Крім цього, Прозоров заявив, що вбивство Мотороли і Гіві – польових командирів «ДНР/ЛНР» — результат спецоперацій, проведених СБУ.

Служба безпеки повідомляє, що Василь Прозоров був звільнений з лав СБУ у 2018 році через службову невідповідність.

«Російська пропаганда традиційно нічим не гребує. Тому не дивує, що зрадників, яких всі зневажають, росіяни активно використовують для озвучення своїх заїжджених фейків про «таємні тюрми», тощо», – зазначають в СБУ.

Наголошується, що Прозоров був звільнений з посади старшого консультанта-експерта одного з відділів штабу АТЦ Служби безпеки України через службову невідповідність, зокрема за систематичне вживання алкоголю на робочому місці, дискредитацію звання офіцера.

«Пропивши честь офіцера, Прозоров вирішив торгувати совістю та військовою присягою, знайшовши у ФСБ РФ «гідних» покупців. Але ця потвора має пам’ятати долю Іуди. Справа лише часу», – резюмують в СБУ.

Також на уточнююче запитання «Української правди» в прес-службі СБУ зазначили, що спецслужба перевірить, чи міг Прозоров передати росіянам якусь інформацію.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів