У Криму окупанти проводять масові обшуки в 25 будинках кримських татар: почалися затримання (оновлюється)

В окупованому Криму російські силовики проводять обшуки в 25 будинках кримських татар.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на активістів Кримської солідарності.

12:07 Кримська солідарність:

«Закінчився обшук в будинку Абдуллаєва Мустафи. Сина Мустафи, Іззетов, забрали до відділу УФСБ г. Симферополь, вул. Франка 13.

Яніково Асана відвезли до відділу УФСБ г. Симферополь, вул. Франко 13.

У Строгановці, на даний момент, 3 співробітника ФСБ і 2 співробітники поліції заходять в кожен будинок, опитують, шукають Ремзі Бекирова.

Якима Бекирова відвезли до відділу УФСБ г. Симферополь, вул. Франко 13.

Провели обшук в сел. Жовтневе, Красногвардійського р-ону, вул. Курчатова 87, в будинку у свекра Едему Яяічікова, Хусейна Бербер.

UPD_7. Обшук в будинку Біляла Аділова почався о 5:30. Увірвалися в будинок, документи не надали. Були вилучені мобільні телефони, планшет і ноутбук. У будинку знаходилися літні люди. Батькові Біляла, Сервер агьа, стало погано. Біляла Аділова відвезли до відділу УФСБ г. Симферополь, вул. Франко 13.

Ремзі Бекіров, житель Строгановки, Сімферополь. Одружений, в сім’ї троє неповнолітніх дітей.
Ремзі Бекіров активно брав участь в житті народу, постійний добровільний слухач на політичних судових процесах у Криму, стример і блогер.

Раніше, лютому 2017 року Бекіров був затриманий біля будинку Марлена Мустафаєва, засуджений і відбував адміністративний арешт (5 діб) за, нібито, несанкціонований мітинг.
Крім того, в березні 2017 року «Сімферопольський районний суд» також дав 3 діб адмінарешту за, нібито, поширення екстремістських матеріалів в соцмережі.
Вчора, 26 березня 2019 року, на кордоні «Каланчак», Ремзі Бекирова разом з Русланом Сулеймановим затримали на пропускному пункті.

Сейран Муртаза 1983 року народження, одружений, має двох дітей, трьох і двох років. До нього прийшли з обшуком близько 4:00 ранку.

Осман Аріфмеметов, житель Строгановки, одружений, в сім’ї двоє неповнолітніх дітей. Відомий як активіст, цивільний журналіст, стример. Він активно допомагав сім’ям політв’язнів, також займався передачками в СІЗО ув’язненим співвітчизникам. Постійно відвідував судові засідання, як в Криму, так і в Ростові-на-Дону. Осман Аріфмеметов є активістом «Кримської солідарності».

21 лютого 2017 року було заарештовано на 5 діб разом з іншими одновірцями, коли прийшов підтримати Марлена Мустафаєва, в будинку якого відбувався обшук.
30 березня 2017 року Аріфмеметов був знову затриманий, коли прийшов з активістом Різою Іззетовим і журналістом Тарасом Ібрагімовим до ЦПЕ, щоб передати воду і їжу затриманому вранці Ремзі Бекірова.

Однак, незважаючи на неодноразові тиску щодо нього, Осман залишався вірним свою громадянську позицію, непохитно стоячи на своїх переконаннях, будучи впевненим у тому, що взаємодопомога у важких сітуаціях- важливіше власної безпеки.

Бекіров Яким Екремовіч, житель мкрн. Кам’янка г. Симферополь, одружений, одна дитина-дочка.

Рустем Шейхаліев, житель мкрн. Кам’янка, м Сімферополь, в сім’ї 3 дітей: 2 сина 18 і 15 років, дочка 9,5 років.

Яшар Муедінов, житель селища Айкаван, Сімферопольський район, за фахом будівельник, одружений, має 8 дітей.

Закінчилися обшуки в будинках Сейтхалілова Рустема, Тофіка Абдулгазіева, Джеміля Гафарова, Сейрана Муртази, Аліма Керімова, Фархада Базарова, Меджитов Абдурахманова, Якима Бекирова, Рустема Шейхаліева, Сейтвелієв Сейтаптіева і Яшар Муедінова. Їх відвезли до відділу УФСБ г. Симферополь, вул. Франко 13.

10:30 У відділ управління ФСБ Росії в Сімферополі доставлені:

Рустем Сейтхалілов
Тофік Абдулгазіев
Джем Гафаров
Сейран Муртаз
Алім Керімов
Фархад Базаров
Риза Іззетов
Шабан Умеров
Ескендер Мамутов
Еміль Зіядінов

«Кримська солідарність» повідомляє про затримання на вулиці Мемета Аппазова в сімферопольському мікрорайоні Кам’янка ще п’яти осіб з числа тих, хто прийшов підтримати своїх співвітчизників.

10:00 Кримський адвокат Еміль Курбедінов:

«У ході обшуків в будинках кримських татар російські силовики можуть підкидати «заборонену» літературу».

9:16 Кримська солідарність:

«Шабан Умеров, обшук закінчено. Обшук почався близько 6-ти ранку. Було приблизно 10 чоловік: поняті, експерти, співробітники ФСБ. Пред’явили постанову на обшук. Провели обшук в будинку, госп. Будівлях, перевірили машину, вилучили телефони, паспорт внутрішній і ноутбук. В будинку знаходилась маленька дитина, але не дивлячись на це, в будинок увійшли у взутті. Інкримінують ст. 205.5. Шабана відвезли до відділу УФСБ.

Закінчився обшук в будинку Яячік Едема. На момент обшуку Едема не було вдома».

8:45 Кримська солідарність:

«Базарова Фархада і Іззетова Ризу відвезли до відділу УФСБ, м. Сімферополь, вул. Франка.

Двоє людей, які прийшли підтримати, затримані біля будинку Шейхаліева Рустема.

За словами сусідів в будинку Едему Яячік знаходяться приблизно 13 осіб. Це будинок на 2 сім’ї. У будинку знаходяться люди похилого віку і 6 онуків.

Проходить обшук в будинку Абдуллаєва Ізета, в селі Володимирівка, Білогірського району. Сусіди повідомили, що в будинок Ізета Абдуллаєва прийшли в 6 ранку невідомі люди в масках. У будинку знаходяться дружина Ізета Абдуллаєва – Гузель, дворічна дитина, як відомо дружина знаходиться в положенні За словами Караліева Сетосмана стала відомо, що в будинок не впустили адвоката».

8:09 Адвоката Еміля Курбедінова силовики не пустили на обшук в Кам’янці.

Обшуки проходять в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя.

«Кримська солідарність» склала список кримських татар, у кого проходить обшук:

Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхаліев, Ерфан Османов, Азіз Бекіров, Аким Бекіров, Абдульазіз Умеров, Меджіт Абдурахманов, Тофік Абдулгазіев, Яшар Муедінов, Сеітвел Сейтабдіев, Едему Яячіков.

Як повідомив кримський адвокат Маммет Мамбетов, обшуки проходять і в селі Володимирівка Білогірського району Криму.

Активісти ведуть пряму трансляцію з місця подій.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine