В Україні треба створити реєстр втраченого майна у Криму та виробити єдину методику оцінки збитків – Тука

В Україні необхідно створити реєстр втраченого майна та активів в окупованому Криму, а також виробити єдину методику оцінки збитків від їх втрати. В реєстрі буде вказано не тільки втрачене державне майно, але й майно громадян та приватних компаній на півострові.

Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Фото: investigator.org.ua

Про це заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, який також є заступником голови Міжвідомчої комісії з підготовки консолідованої позиції України в позовній роботі проти РФ в міжнародних судах, заявив в ефірі програми «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

«Головне завдання – зібрати і створити реєстр втраченого майна. Друга справа – створити реєстр додаткових збитків, якщо йдеться, наприклад,про незаконний видобуток надр, про екологічні збитки, які нанесені окупацією … І хотів би одразу зазначити, що в цьому реєстрі буде не тільки майно держави або суб’єктів державної інституції, на кшталт профспілок, наприклад, а буде і майно приватних громадян і комерційних кампаній, бо вони так само втратили своє майно. Все це має бути обраховано», – сказав Тука.

За його словами, на запит Міжвідомчої комісії із органів виконавчої влади до неї вже надійшло 1148 сторінок документів щодо втраченого майна в окупованому Криму.

«Зрозуміло, що це все тепер треба узагальнити, а починати треба з того, щоб виробити якусь єдину методику оцінки збитків. Бо зіткнулися з тим, що ось, наприклад, є інформація щодо об’єктів національного надбання – унікальних телескопів, унікального обладнання. Хто має повноваження здійснити матеріальну оцінку цього обладнання? Спробували підключити Фонд державного майна, бо за повноваженнями це відповідальність саме цього органу, але ми не відчули вибухового ентузіазму», – зазначив заступник міністра.

Водночас, додав він, на допомогу погодився прийти голова Рахункової палати України Валерій Пацкан.

«Можливо, вдасться за допомогою фахівців з Рахункової палати цей процес прискорити, бо всі чудово розуміють, що він триватиме роками, виходячи з тих обсягів інформації, яку треба переробити. Окрім того, треба розуміти, що з кожним днем рівень збитків тільки збільшується, на жаль», – вказав Тука.

Він зазначив, що без оцінки збитків від втраченого майна та активів у грошовому вимірі немає можливості подавати позов до РФ у міжнародні судові інстанції.

Нагадаємо:

  • 12 грудня 2018 року Кабмін ухвалив Постанову №1059 «Про утворення Міжвідомчої комісії з питань узагальнення правової позиції держави щодо відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України». ЇЇ завдання – моніторинг порушень прав і свобод людини і громадян на окупованих територіях України, розробка проектів нормативно-правових актів та  підготовка консолідованої претензії України до РФ за її збройну агресію проти України. 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine