З 2014 року Ахметов купив активів на 22 млрд грн – ЗМІ

Новини
Ринат Ахметов

З 2014 року року компанії українського бізнесмена Ріната Ахметова придбали активів на суму приблизно 22 млрд грн.

Про це написав журналіст Іван Верстюк в статті для нового номера журналу НВ, пише Центр журналістських розслідувань.

«У віртуальній скарбничці колишнього донецького мільярдера з`явилися нові обленерго, шахти, сонячні електростанції, металургійні заводи, хімічне виробництво. І якщо станом на 1 травня 2016-го міжнародне агентство Bloomberg оцінювало статки Ахметова в $4,26 млрд, то зараз вони складають вже $6,23 млрд», – йдеться в матеріалі.

Структури Ахметова, зокрема, почали розширювати свою частку на ринку дистрибуції електроенергії. На початку січня цього року ДТЕК купив 94% акцій Київобленерго і 68% акцій Одесаобленерго у російської компанії VS Energy. За підрахунками Андрія Геруса, голови Асоціації споживачів енергетики, угоди обійшлися мільярдерові приблизно в $250 млн.

Ще раніше, в серпні 2017-го, ДТЕК скупив міноритарні частки в п`яти збутових компаніях – Дніпробленерго, Дніпроенерго, Київенерго, Донецькобленерго і Західенерго, наростивши свою частку в них до 100%. У цих угодах тільки акції Дніпрообленерго були куплені за ринковою ціною, інші – суттєво дешевше ринкової, каже Герус. Після всіх цих угод ДТЕК контролюватиме 57% передачі і збуту електроенергії в країні.

Крім цього, за даними Concorde Capital, холдинг Метінвест, який об`єднує активи Ахметова в гірничо-металургійному секторі, в серпні 2018-го придбав за $421 млн контрольний пакет в Шахтоуправлінні Покровське – найбільшому виробнику коксівного вугілля в країні. Причому спочатку борги цього підприємства скупила інвесткомпанія ICU, а потім Покровське перейшло до Метінвесту. У прес-службі Ахметова кажуть же, що Метінвест купив тільки 24,99% акцій Шахтоуправління Покровське і Свято-Варваринської збагачувальної фабрики за $ 190 млн.