Поліція дасть оцінку діям Ляшко на ділянці – МВС

Новини

Правоохоронці дадуть правову оцінку діям кандидата в президенти Олега Ляшка, який під час голосування продемонстрував журналістам власний заповнений бюлетень.

Про це під час брифінгу у неділю сказав радник очільника Міністерства внутрішніх справ Іван Варченко, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За його словами, частина порушень у день виборів пов’язана з нерозумінням виборців або свідомим порушенням статті 7 закону України про вибори – порушення таємниці голосування.

Зокрема, це стосується і кандидата у президенти, лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка, який продемонстрував свій вибір на камери журналістів.

«Один з кандидатів на пост президента сьогодні зробив ту річ, яка так само може кваліфікуватися як та, що має ознаки кримінального злочину, а саме – теж розкрив таємницю голосування», – сказав представник МВС.

«Закон прямо забороняє демонстрацію виборчого бюлетеня в приміщенні для голосування, не в кабінці, де ви здійснюєте, а вже в приміщенні. Тобто, розгортати бюлетень, показувати людям і розказувати «ось, як я проголосував», – цього робити не можна», – наголосив Варченко.

Він підкреслив, що законом прямо забороняється публічна демонстрація «пташечки», яка написана у бюлетені виборцем.

«Порушення цієї норми закону так само може тягнути за собою відповідальність до трьох років обмеження волі», – заявив радник очільника МВС.

Зазначається, що дії Ляшка будуть оцінені правоохоронцями.

«Поліція кваліфікує зараз ці випадки, всі випадки, які будуть відбуватися сьогодні, і там обов’язково буде надана правова оцінка», – підкреслив Варченко.

  • 31 березня лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко проголосував на виборах президента і показав на камери бюлетень зі своїм голосом, чим порушив українське законодавство.