У Криму ФСБ затримала «мера» Євпаторії Андрія Філонова

В окупованому Криму співробітники ФСБ в середу, 3 квітня, затримали главу «міської адміністрації» Євпаторії Андрія Філонова, який підозрюється в перевищенні посадових повноважень, в результаті яких завдано збитків на 35 млн рублів.

Затримання «мера» Євпаторії Андрія Філонова, 03.04.2019 Фото: РИА Новости Крым. Владислав Сергиенко

Про це повідомила прес-служба «Управління ФСБ РФ по Республіці Крим і Севастополю», передає Центр журналістських розслідувань.

«Встановлено, що за вказівкою чиновника незаконно змінено вид дозволеного використання низки земельних ділянок, які знаходяться в муніципальній власності міста, загальною площею близько 14 га для подальшої передачі їх в оренду за заниженою вартістю. В результаті дій глави адміністрації бюджету міста завдано збитків на суму близько 35 млн рублів», – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, в результаті проведених оперативно-розшукових заходів і слідчих дій вилучено документи і предмети, що мають значення для кримінальної справи.

Як повідомляє агентство РИА Новости Крым, сам Андрій Філонов повідомив журналістам про своє затримання на дві доби. Про це він розповів, виходячи з будівлі «міської адміністрації» Євпаторії ввечері в середу в супроводі співробітників ФСБ.

Як повідомлялося, 3 квітня в Криму ФСБ порушила кримінальну справу проти «глави адміністрації» Євпаторії Андрія Філонова, який підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.286 КК РФ (перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків).

Нагадаємо:

  • 29 вересня 2014 року Андрій Філонов був призначений виконуючим обов’язки «глави адміністрації» Євпаторії. До цього він був радником «глави Республіки Крим» з курортів і туризму. До окупації Криму Росією Філонов працював заступником директора з розвитку ТОВ «Курорт Донузлав» (Євпаторія), з 1998 по 2002 рік був депутатом Євпаторійської міської ради.
  • 7 листопада 2014 року Андрій Філонов був призначений на посаду «голови адміністрації» Євпаторії.
  • 16 вересня 2015 року президент України Петро Порошенко затвердив санкції щодо фізичних і юридичних осіб РФ та інших країн, відповідальних за анексію Криму і агресію на Донбасі. До списку санкцій були включені і 17 кримчан, серед яких і «мер» Євпаторії Андрій Філонов.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine