Держсекретар США пояснив різницю анексій Криму та Голанських висот

Новини
Держсекретар США Майк Помпео Фото: AP

РФ анексувала Крим, хоча ніякої загрози з боку України не було, а Ізраїль захопив Голанські висоти, захищаючись від нападу Сирії.

Про це заявив державний секретар США Майк Помпео, виступаючи на слуханнях в Сенаті, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

На його думку, захоплення Голанських висот було необхідним, щоб «продовжувати захищатися» від сирійського режиму. Росія ж захопила Крим без будь-якої необхідності. Голанські висоти виявилися частиною Ізраїлю після того, як він «зазнав нападу».

«Росія ж не оборонялась. РФ вибрала момент, щоб захопити територію у народу, який не мав для неї жодної загрози. Не може бути більш різних ситуацій, ніж ці», – заявив Помпео, пише DW.

  • 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот. У ЄС заявили, що й далі вважають цю територію окупованою. У Росії виступили проти визнання США Голанських висот. На думку глави російського МЗС, така політика суперечить міжнародному праву і «погіршує становище на всьому Близькому Сході». Крім того, РФ звинуватила США в подвійних стандартах щодо визнання Голанських висот і невизнання анексії Криму.
  • Україна у питанні Голанських висот керується статутом ООН та рішеннями Радбезу ООН, останнє з яких визначає цю територію окупованою Ізраїлем. Організація Об’єднаних Націй продовжить політику невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами попри політичну декларацію, яку підписав Трамп.
  • Голанські висоти, у минулому частина Сирії, були захоплені Ізраїлем в 1967 році в ході Шестиденної війни. Анексія Голанських висот не визнана ні світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН.